Jablonec má hráče s budoucností v Evropě a reprezentaci...

Když pětačtyřicetiletý Zdenko Frťala střídal na jablonecké Střelnici Jaroslava Šilhavého, podepsal kontrakt jen na rok a půl.

Jablonec má hráče s budoucností v Evropě a reprezentaci...
Plzeň zužuje kádr. Odcházejí i hvězdy minulosti?

"Délka smlouvy však není rozhodující. Když budu pracovat bídně, nepomůže mi ani pětiletý kontrakt. Hlavní je nezklamat důvěru lidí, kteří mi dali příležitost. Určitě se našlo hodně lidí, kteří zpochybňovali, že právě já povedu Jablonec a angažmá mi nepřáli. Ale nebojím se. Věřím ve své schopnosti, stejně jako realizačního týmu a celého kádru," pronesl webem sport.cz citovaný bývalý stratég Varnsdorfu či Podbrezové.

S tím, jaký kádr převzal, je spokojen. "Kluci mají nadstandardní kvalitu. Máme hráče s budoucností v evropských klubech a reprezentaci. Jenže u mnohých nastalo po přestupu do Jablonce uspokojení. Octli se v nadstandardním prostředí, s některými to zamávalo. Ale je třeba změnit jejich myšlení. Nynější klub nesmí být konečnou stanicí jejich kariéry. Jo, mají se fajn, ale mohou vydělávat ještě lépe. Uspokojení je třeba odbourat," pokračoval na webu sport.cz podřízený majitele Miroslava Pelty.

Bývalý asistent v Teplicích, Plzni či na Spartě, kterého čeká v nejvyšší české soutěži z pozice hlavního kouče trenérský debut, by rád výrazně změnil herní projev. Jaké jsou jeho představy? "Přišlo mi, že na podzim chtěli kluci hrát fotbal, který je nebude bolet. Na hřišti čekali jeden na druhého, nikdo nechtěl jít do pomyslné války. Na brazilskou sambu je prostor při čtyřbrankovém vedení, nikoliv v situaci, kdy vás drtí série několika domácích utkání bez vítězství," doplnil serverem sport.cz zmíněný šéf jablonecké lavičky, z níž velí například Wágnerovi, Teclovi, Gregušovi či Pospíšilovi.