Čtyři tváře čínské Super League, které určitě znáte

Evropa je stále místem, kde se nachází největší počet nejlepší hráčů na světě, ale i na dalších kontinentech se začínají tamní soutěže zvedat a stále více vrývat do podvědomí fanoušků. V tomto žebříčku nemáme na mysli severoamerickou MLS nebo exotický Katar, ale nahlédneme pod pokličku čínské Super League, která se může pyšnit hned několika známými tvářemi.

Čtyři tváře čínské Super League, které určitě znáte
Hlavní důvody, kvůli kterým nebude boj Leicesteru o účast mezi Big four lehký

4) Paulinho (Guangzhou Evergrande)


V červnu minulého roku se brazilský záložník balil na White Hart Lane a zamířil na východ, kde o něj měli tak velký zájem, že londýnskému Tottenhamu za jeho služby nabídli skoro 10 milionů liber. Nejlepší čínský tým posledních let tak získal do svého kádru další zajímavou posilu a není podivné, že zrovna z Brazílie, když tento celek vede Luiz Felipe Scolari.

[break]
Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť

3) Asamoah Gyan (Shanghai SIPG)


Třicetiletý ghanský útočník nikdy nepatřil mezi opěvované tváře současnosti, ale velcí fanoušci Premier League mají v živé paměti jeho působení v Sunderlandu v letech 2010 až 2012. Špatně se neuvedl ani v čínské Super League, kde v prvních osmi ligových utkáních zaznamenal čtyři trefy a v minulé sezóně skončil klub ze Šanghaje na druhém místě.

[break]
Trojice zajímavých klubových tradic

2) Mohamed Sissoko (Shanghai Shenhua)


Zkušený záložník malijské reprezentace strávil v Evropě dlouhých dvanáct let, během kterých prošel kluby jako Valencie, Liverpool, Juvenstus nebo PSG. Na svém kontě má triumf z La Ligy z roku 2004 a další klubové úspěchy. V současné době hájí Sissoko barvy dalšího šanghajského celku, kam přestoupil v červnu minulého roku.

[break]
Kdo by mohl zamávat španělské La Lize?

1) Tim Cahill (Shanghai Shenhua)


Perspektivní čínský klub nemá ve svých řadách jen jednu hvězdu, nýbrž hned několik. Stejný dres obléká i bývalá akvizice Chelsea Demba Ba nebo australský veterán Tim Cahill. Ten se dvakrát prosadil i na posledním světovém šampionátu v Brazílii proti Nizozemí hned v základní skupině, ze které Austrálie však nepostoupila. Cenou útěchy byl alespoň triumf v minulém roce na Asijském mistrovství.

TOP 3 produkty velkoklubů, kteří mají opravdu talent