Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

Bundesligový Dortmund byl za vlády Jürgena Kloppa pověstný tím, že nemusel utrácet horentní sumy za své nové akvizice. Německý kouč dovedl vždy přivést do vestfálského celku za malý peníz hráče, jejichž cena poté raketově vzrostla. Podívejme se v tomto článku na některé z nich.

Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů
Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť

3) Mats Hummels (Dortmund)


Pozice: Střední obránce
Pořizovací cena: 3,15 milionů liber
Příchod: Bayern Mnichov


Německý reprezentační obránce prošel dorostem Bayernu Mnichov. Bavorský gigant v něm však neviděl potenciál, proto ho vyslal na hostování do Dortmundu, ve kterém se rychle aklimatizoval po boku Subotiče a následoval trvalý přestup za pouhých 3,15 milionů liber. Jeho cena šla v posledních letech rapidně nahoru a každé přestupové okno kolem krouží hned několik velkoklubů.

[break]
Trojice zajímavých klubových tradic

2) Sven Bender (Dortmund)


Pozice: Defenzivní záložník
Pořizovací cena: 1,05 milionů liber
Příchod: 1860 Mnichov


Po třech velice úspěšných letech v Mnichově se německý záložník v roce 2009 upsal vestfálskému celku, ve kterém se stal jedním z největších talentů v jejich kádru. Německý reprezentant odehrál již v Dortmundu více jak 140 zápasů a stal se klíčovou součástí týmu. Stěžejní je hlavně jeho spolupráce s Ilkayem Gundoganem, která vedla ke dvěma triumfům v Bundeslize.

[break]
Kdo by mohl zamávat španělské La Lize?

1) Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)


Pozice: Útočník
Pořizovací cena: 3,33 milionů liber
Příchod: Lech Poznaň


Aktuální polský sportovec roku plní titulní stránky novin téměř každý den. Bývalá hvězda Dortmundu přišla do kádru Jürgena Kloppa doslova za hubičku a německý kouč z ní vychoval skvělého kanonýra. Jeho schopností nyní využívá konkurenční Bayern Mnichov, který ho získal v roce 2014 zdarma. Za Dortmund odehrál Lewandowski 131 ligových zápasů a připsal si 74 přesných zásahů.

TOP 3 produkty velkoklubů, kteří mají opravdu talent