Vacka ještě nějaký opravdu velký přestup čeká, tvrdí Látal

Jedním z těch, kteří zodpovídají za šokující vzestup polského celku Piast Gliwice, který dokázal vyhrát podzimní část polské Ekstraklasy s náskokem pěti bodů i přesto, že prognózy před startem sezony hovořily o tom, že ho bude čekat boj o udržení, je český trenér Radoslav Látal.

Vacka ještě nějaký opravdu velký přestup čeká, tvrdí Látal
Bývalé tváře Anderlechtu, o kterých je v Evropě hodně slyšet

Jaké ambice má Piast po zázračném podzimu? Stíhat je bude vlivná Legia Varšava, která se posílila dva reprezentanty. "Za favority se rozhodně nepovažujeme. Pět bodů za námi je Legia Varšava. To je nejbohatší polský klub, každý rok hraje evropské poháry. A tenhle klub si může koupit vlastně všechno, co potřebuje. To je podle mě největší favorit. My o titulu nemluvíme," uvedl v interview pro iSport.cz bývalý stratég Sokolova, Opavy, Košic či Baníku Ostrava.

Gliwice naopak nikdo zásadní neposílil. "Naše možnosti jsou diametrálně odlišné. My musíme hodně hledět na to, co si můžeme dovolit, a co ne. Já jsem moc rád, že se nám podařilo udržet všechny hráče, protože o některé byl v Polsku velký zájem. A k tomu jsme koupili útočníka Jankowského, takže můžeme být docela spokojeni," pokračoval v rozhovoru pro Deník Sport vicemistr Evropy z roku 1996.

Jak těžké tedy bylo udržet opětovného českého reprezentanta Kamila Vacka, jenž po příchodu ze Sparty znovu herně rozkvetl? "Je tady o něj opravdu obrovský zájem. Poprávu, protože ukázal, že dokáže být skutečně velkým hráčem. A já si myslím, že ho v kariéře ještě nějaký opravdu velký přestup čeká. Teď jsme se s Kamilem jasně domluvili, že ho pustíme jen v případě opravdu velké nabídky, kterou bychom jednoduše nemohli ignorovat. Když skončíme do nějakého čtvrtého pátého místa, tak za to jsou tu obrovské peníze. A my věříme, že takovou pozici uhájíme. Nabídka na Kamila by musela být taková, abychom tím kryli peníze, které můžeme vybojovat, když budeme dostatečně silní a dobře se umístíme, a o které bychom případným oslabením mohli přijít," doplnil na serveru isport.blesk.cz nadřízený útočníka Martina Nešpora, jehož celek porazil v přípravě Sigmu Olomouc a na španělském soustředění ho čeká například Dinamo Záhřeb či Šachtar Doněck.