Necid prý bude do půl roku připravený na velký klub...

Šestadvacetiletý útočník Tomáš Necid možná prožívá nejlepší etapu své profesionální kariéry. Skóroval v pěti zápasech Bursasporu za sebou a v Süper Lig již nastřádal 10 přesných zásahů (více vstřelili jen Eto´o, Gómez a Rodallega), s tím, že dalších pět branek ve čtyřech vystoupeních si připsal v Tureckém poháru.

Necid prý bude do půl roku připravený na velký klub...
Bývalé tváře Anderlechtu, o kterých je v Evropě hodně slyšet

"Nejdůležitější je, že jsem zdravý. To pak jde všechno líp," pronesl bývalý hráč Slavie, Jablonce, Paoku Soluň, Zwolle či CSKA Moskva na adresu své formy.

Bursaspor v tuto chvíli táhne šňůru sedmi výher v řadě, na čemž má podíl právě i jednička v jeho útoku. "Tomáš je teď nejdůležitější hráč mužstva, ale potřebuje si střeleckou úroveň udržet. Je to určitě fajn, sbírá góly a sebevědomí, ale osobně bych to nechtěl nijak zveličovat. Nechci to zakřiknout. Svůj dílčí turecký úspěch prožívá pokorně," pronesl na stránkách idnes.cz jeho agent Jiří Müller.

Před pár měsíci se v souvislosti s klubovým spoluhráčem Tomáše Sivoka psalo i o Staré dámě, což potvrdil sám manažer. Na podzim 2016 po mistrovství Evropy by podle jeho slov mohl působit ještě ve věhlasnějším celku. "Tomáš bude do půl roku připravený na to, aby přestoupil do velkého evropského klubu. O Juventusu se ale můžeme bavit ve chvíli, kdy překročí hranici patnácti nebo dvaceti gólů v turecké lize. Zatím jsme daleko od cíle, za kterým jdeme," ozřejmil Müller, jehož slova zveřejnil server idnes.cz.

[img id="49670"]