Ultras Baníku ukončili téměř roční bojkot domácích zápasů

Ostravští Ultras ukončili bojkot domácích duelů Baníku, což také pár dní po příchodu nového majitele Václava Brabce oznámili na webu svém webu chachari.cz.

Ultras Baníku ukončili téměř roční bojkot domácích zápasů
Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu

Z "kotle" se tak již od startu jara opět bude fandit a atmosféra na utkáních Baníku hraných na městském stadionu ve Vítkovicích tak bude opětovně pod taktovkou tamních Ultras.

"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," zaznělo ve stanovisku příznivců, kteří nenavštěvovali domácí duely kvůli předešlému vlastníkovi Petru Šafarčíkovi téměř rok.

V Ostravě došlo k bojkotu už i přeloni. Tehdy se pro změnu protestovalo proti sbírání osobních údajů při registraci fanouškovských karet.

Dotyčný krok bylo potvrzen na webu fc.bz i samotným klubovým vedením. "Tohle je pro Baník opravdu výborná zpráva! Naše mužstvo může opět počítat s podporou aktivních fanoušků Ultras. Společně s nimi se těšíme na to, že už v blížící se jarní sezóně bude domácí zápasy Baníku na ostravském Městském stadionu doprovázet taková atmosféra, na kterou jsme byli zvyklí, když dějištěm ligových duelů bývaly legendární Bazaly."