Messiho superkontrakt? Týdně zinkasuje 21 milionů korun!

Kdo je nejlépe placeným hráčem světa? Tato otázka bude za pár měsíců zcela bezpředmětná. V létě by totiž měl Lionelu Messimu platit vylepšený kontrakt, na jehož základě bude čerstvý držitel Zlatého míče FIFA pobírat astronomických 29,8 milionů liber ročně, což je o necelých třináct milionů více, než mu na konto putuje za stávajících podmínek!

Messiho superkontrakt? Týdně zinkasuje 21 milionů korun!
Messi sice nepodepíše novou smlouvu, ale v té současné z roku 2014 je doložka, která mu plat razantně zvýší a to skoro dvojnásobně. Od léta by tedy měl pobírat necelých 30 milionů liber ročně, což činí 583 tisíc liber korun týdně, čili 21 milionů korun. Pro běžného smrtelníka jde tedy o naprosto nepředstavitelnou sumu.

Pokud k tomu skutečně dojde, bude argentinský reprezentant jednoznačně nejlépe placeným hráčem světa. Daleko za ním budou borci jako Cristiano Ronaldo, Sergio Agüero či Zlatan Ibrahimovič.

Vedení Barcelony mělo obavy, že by mohl některý z konkurenčních klubů pokusit Messiho přetáhnout. Je pravdou, že tímto krokem řadu zájemců od případného podpisu Katalánci odradili, nikoli však všechny.

Například bohatí šejkové v Manchesteru City mají finanční možnosti takřka neomezené a ani takový astronomický plat by pro ně nemusel být překážkou a navíc by ho mohli ještě vylepšit. Skoro se pak až nabízí otázka, k čemu by Messimu tolik peněz bylo... Podle britského tisku jsou na Etihad Stadium ofenzivnímu klenotu Barcelony nabídnout týdenní plat 800 tisíc liber, což je o osm milionů korun, než bude brát od léta na Nou Campu.

Pět hráčů, na které si kvůli trestu musí Real nechat zajít chuť