Slavia smetla Číňany, Sparta s Rumuny zachraňovala remízu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sešívaný soubor Dušana Uhrina má v nohou první přípravný duel na španělském soustředění. Soupeřem mu byl účastník čínské Super League Jiangsu Suning, který obsadil v poslední sezoně desátou příčku tamní soutěže a na jehož lavičce sedí rumunský trenér Daniel Petrescu.

Slavia smetla Číňany, Sparta s Rumuny zachraňovala remízu
Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu

Hlavní trenér nasadil od úvodní minuty útočný tandem Škoda - Železník. Trio Mihalík, Linhart a Černý ovšem do duelu nezasáhlo kvůli drobným zdravotním problémům. Jako první šel navíc do vedení soupeř, když se po úniku po pravé straně prosadil Escudero. Slavné "S" ovšem ještě do poločasu výsledek otočilo - na 1:1 vyrovnal Železník a pět minut před odchodem do šaten poslal pražský tým do vedení Milan Škoda, jenž hlavičkou využil roh Štohanzla.

Ve druhém dějství, v němž Bílka, Železníka a Štohanzla nahradili Latka, Mešanovič a Vukadinovič, se jako první opět přihlásila o slovo Slavia, respektive Škoda, který si připsal druhý gól v utkání. Na 4:1 pak po hodině hry zvyšoval Zmrhal, jenž zužitkoval vybídnutí Mešanoviče a o konečný výsledek 5:1 se postaral střídající Antonín Barák, jenž rozvlnil síť po dorážce.

Přípravný duel:

SK Slavia Praha - Jiangsu Suning 5:1 (2:1)

Základ Slavie: Berkovec - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Štohanzl, Souček, Hušbauer, Zmrhal - Železník, Škoda.

Sparta odvracela prohru Zahustelem


Také Sparta má za sebou první ze tří přípravných zápasů na španělské půdě. Ve středu odpoledne se jí postavil do cesty východoevropský celek CS Pandurii, jemuž patří po podzimu pátá příčka s dobrými vyhlídkami na postup do nadstavbové části rumunské nejvyšší soutěže.

Do úvodního utkání nezasáhl záložník Ladislav Krejčí, jehož zdravotní trable nepustily ani do poslední domácí přípravy s Trenčínem. Na španělském soustředění se český reprezentant zatím připravuje individuálně pod dohledem kondičního kouče a fyzioterapeuta.

Do vedení nešla ani Sparta. Po faulu Ondřeje Mazucha dostal rumunský celek šanci zahrávat pokutový kop a Wellington v něm překonal brankáře Millera. V první půli už se nic nepřihodilo, ovšem v 62. minutě se podařilo vyrovnat Ondřeji Zahustelovi, jenž se prosadil technickou střelou z hranice vápna.

Přípravný zápas:

AS Sparta Praha - CS Pandurii 1:1 (0:1)

Základ Sparty: Miller - Zahustel, Brabec, Mazuch, Frýdek - Fatai, Jiráček, Mareček, Dočkal, Šural - Juliš.

Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu