Ščasný: Rumuni křičeli, padali a v 80. minutě chtěli konec

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Ačkoliv Sparta ve svém prvním španělském testu proti rumunské Pandurii nezvítězila, její trenér Zdeněk Ščasný rozhodně nebyl nespokojený.

Ščasný: Rumuni křičeli, padali a v 80. minutě chtěli konec
Slavia smetla Číňany, Sparta s Rumuny zachraňovala remízu

"Až na prvních patnáct minut jsem spokojený byl. Začali jsme hodně těžkopádně, ztráceli jsme míče v přechodové fázi. Na inkasovanou branku jsme ale reagovali poměrně dobře, protože jsme se dostali do dvou dobrých šancí. Ve druhém poločase se už hrálo na jednu branku a vypracovali jsme si jak šance, tak tlak," ozřejmil na stránkách sparta.cz kormidelník letenského souboru.

Zejména ve druhém dějství slavné "S" svého soupeře doslova zmáčklo. Více než vyrovnávací gól však z tlaku nevytěžilo. "Ty situace jsme měli řešit lépe, měli jsme se dostávat do vápna ve větším počtu. V závěru už to bylo hodně obtížné, hra byla rozkouskovaná, Rumuni křičeli, padali, a deset minut před koncem chtěli konec. Koncovka ale měla být lepší, ty šance jsme si vypracovat měli," pokračoval na oficiálních stránkách klubu nadřízený Brabce, Millera, Holka a spol.

Jediným českým střelcem byl Ondřej Zahustel, který si stále zvyká na nový post obránce. "S cílem postavit ho na pravou stranu obrany jsme ho oslovili. Je to podobný typ, jako Pavel Kadeřábek," doplnil Ščasný na adresu exboleslavského borce, jenž vytlačil z postu Lukáše Marečka, jenž se však o základní sestavu pere dál i na jiném místě. "Ve středu podal velmi dobrý výkon, to, že střídal, bylo naplánované dopředu. O místo se porve s Lukášem Váchou a jeden z nich bude hrát," zakončil na webu sparta.cz bývalý stratég Panathinaikosu Atény.