Bojí se Brabec Mazucha? Ne, zažil Jarošíka, Kováče i Ujfalušiho

Proti rumunské Pandorii odehrál třiadvacetiletý sparťanský stoper Jakub Brabec první poločas s Ondřejem Mazuchem a druhé dějství s Mario Holkem.

Bojí se Brabec Mazucha? Ne, zažil Jarošíka, Kováče i Ujfalušiho
Slavia smetla Číňany, Sparta s Rumuny zachraňovala remízu

Protivníka měl přečteného dobře. "Tím povalováním a neustálým řvaním po běžných zákrocích jsou hráči v těchto klubech známých. Ve druhém poločase jsem dal jednomu z jejich hráčů trochu ramenem do ramena a on se skácel k zemi a chtěl faul, tak jsem mu jen říkal, že asi neváží deset kilo a on se hned mohl zbláznit," ozřejmil.

Jaké dojmy na něj dělá bývalý bek Fiorentiny, Anderlechtu či Dněpropetrovsku? "Je to pro něj určitě těžké, vracet se po tak dlouhé době do ostrých zápasů. Je vidět, že se do toho pomalu dostává a je čím dál lepší, což dokazuje i v tréninku. Je vidět, že je to opravdu dobrý fotbalista a má zkušenosti z mezinárodní úrovně. Sice není o tolik starší než já, ale i tak se ho snažím sledovat a můžu se od něj něco přiučit," přiznal na webu sparta.cz bývalý kapitán české jednadvacítky.

Z toho, že jde o jeho přímého konkurenta v boji o základní sestavu, ho nikterak neděsí. Sám už na Letné zažil spoustu renomovaných obránců...

"V podstatě každé přestupové období přichází nějaký kvalitní obránce. O místo jsem bojoval s Jirkou Jarošíkem nebo Radkem Kováčem, byl tu i Tomáš Ujfaluši. Nyní přišel „Mazda“ a já jsem na tohle zvyklý. Stojím si za tím, že to může týmu pomoct. I třeba proto, že má Ondra zkušenosti ze zahraničí," zakončil defenzivně laděný svěřenec trenéra Zdeňka Ščasného.