Ekstraklasa si žádá i Mareše a Wágnera. Na čem to vázne?

V polské nejvyšší soutěži Ekstraklase působí například Marcel Gecov, Michal Papadopoulos, Radek Dejmek, Kamil Vacek, Martin Nešpor a nově i Zdeněk Ondrášek.

Ekstraklasa si žádá i Mareše a Wágnera. Na čem to vázne?
Plzeň dál sází na fanatika Krejčího. První cíl je mistrovský titul

V následujících dnech k nim mohou přibýt také Adam Hloušek, Tomáš Wágner či Jakub Mareš. "Český fotbal už neprodukuje tolik hráčů pro anglickou nebo německou ligu jako dřív. Ale je tu řada fotbalistů, pro které může být sportovně zajímavé právě polská Ekstraklasa. A nejen sportovně, ale i ekonomicky, polské kluby jim ve srovnání s těmi českými opravdu mají co nabídnout," pronesl v interview pro aktualne.cz hráčský agent Pavel Zíka.

Pokud jde o zmíněné trio, s transfery se pospíchat nemusí, protože se u našich severních sousedů nezavírá přestupové okno s koncem ledna, ale až 8. února.

Jablonecký střelec Tomáš Wágner by mohl zamířit do celku Jagiellonia Bialystok, který se o bývalého hráče Plzně, Příbrami či Mladé Boleslavi zajímá velmi intenzivně. Problémem je však stále dohadování o jeho přestupové ceně - šéf severočeského klubu Miroslav Pelta nechce ustoupit.

Polská liga je ve hře i v případě majitele stříbrné medaile ze světového šampionátu do dvaceti let v Kanadě Jakuba Mareše. "Zájem je o něj v Polsku, Finsku, Kazachstánu," pronesl webem aktualne.cz citovaný manažer Zíka na adresu devětadvacetiletého záložníka Dukly, kde má ještě na Julisce půl roku smlouvu a Dukla si tedy za něj žádá odstupné.

Zájemce však láká i skutečnost, že by mohl být levonohý ofenzivní fotbalista s minulostí v Teplicích, Slovácku, Spartě či Mladé Boleslavi za pár měsíců volný hráč a mohl by být k dispozici zcela zdarma. Soubor Luboše Kozla už si však přivedl jeho náhradu, když si ze Sparty půjčil Michala Breznaníka...