Kvintet Brazilců, jimž je reprezentace zatím zapovězena

Brazílie patří dlouhodobě k nejplodnější líhni velkých talentů, kteří pak z rodné země míří za úspěchem do evropských klubů. Nosit na mezinárodních turnajích žlutý dres je pro každého čest a konkurence je tak vysoká, že hned několika zajímavým tvářím tato výsada prozatím uniká. Podívejme se na některé z nich.

Kvintet Brazilců, jimž je reprezentace zatím zapovězena
Přestupová tajemství byla odkryta! Co všechno prasklo?

5) Alex Teixeira


Současný klub: Šachtar Doněck
Pozice: Záložník
Věk: 26 let


O hvězdu ukrajinského Šachtaru projevuje zájem anglický Liverpool, který se chystá na východ zaslat velmi tučnou nabídku. Šestadvacetiletý Teixeira má obrovský talent a svou zem reprezentoval na všech mládežnických úrovních. Přestože mu to v U20 parádně střílelo, do A-týmu se zatím nikdy nedostal, což je svým způsobem velká chyba, která by se měla brzy napravit.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

4) Danilo


Současný klub: Valencia
Pozice: Defenzivní záložník
Věk: 19 let


Obrovský talent a budoucnost brazilského fotbalu zcela jistě do A-týmu pronikne, jen je otázkou času, kdy. Defenzivní záložník se skvěle prezentoval ve výběrech U17 i U10. V novém ročníku La Ligy odehrál v dresu Valencie 14 ligových zápasů a do čtyř duelů naskočil i v Lize mistrů. Pokud šanci dostane, bude se moci Luis Gustavo a Fernandinho bát o své místo v sestavě.

[break]
Čtvero bývalých tváří Atlétika, které odešly příliš brzy

3) Fernando


Současný klub: Manchester city
Pozice: Střední záložník
Věk: 28 let


Zkušený brazilský záložník strávil většinu své kariéry v Portugalsku, kde hájil barvy tamního Porta. V roce 2014 se přestěhoval na Etihad Stadium za 12 milionů liber a na herní vytížení si stěžovat nemůže. Není sice maximální, ale prostoru tráví na trávníku dost. V reprezentaci si odbyl tři starty za U20, ale do hlavního kádru zatím pozvánku nedostal.

[break]
Čtyři sparťané, které spojuje brněnská minulost

2) Gabriel Paulista


Současný klub: Arsenal
Pozice: Střední obránce
Věk: 25 let


Světový šampionát v Brazílii poukázal na velkou bídu v defenzivě „kanárků“. Důkazem bylo hlavně semifinále s Německem a poté i boj o bronz s Nizozemci. Současná akvizice Gunners by se mohla velmi brzy začlenit do základního kádru po boku Thiago Silvy, pokud nesleví ze své výkonnosti a schopností.

[break]
Čtyři tváře čínské Super League, které určitě znáte

1) Raffael


Současný klub: Borussia Mönchengladbach
Pozice: Ofenzivní záložník
Věk: 30 let


Asi největší překvapení vyvolává absence třicetiletého Raffaela. Současná hvězda bundesligové Borussie Mönchengladbach má stále střelecký apetit a na svém kontě má již více jak 130 ligových tref. Ve třiceti letech má již zkušeností na rozdávání, proto zůstává záhadou, proč se pozvánka vyhýbá i jemu.

Kvintet změn dresů loňského léta, které se zdají být zbytečné