Tři případy, kdy defenziva zafungovala jako betonová zeď

V konečném součtu se nepočítají jen vstřelené branky, ale také, kolik jste jich od soupeře inkasovali. Pokud je vaše defenziva pevná, může rozhodnout jediná branka. Každý tým nehledá jen útočníky, ale i kvalitní obránce, kteří nepustí nikoho ke své brance a navíc třeba umí vypomoci směrem dopředu. Podívejme se na trio případů z posledních let, kdy obrana zafungovala jako betonová zeď.

Tři případy, kdy defenziva zafungovala jako betonová zeď
Čtyři tváře čínské Super League, které určitě znáte

3) Atlético Madrid


Není nutné koukat až příliš do minulosti, neboť španělská nejvyšší soutěž nabízí velké překvapení, které znalé fanoušky zase až tolik nepřekvapí. Argentinský kouč Diego Simeone se v Atlétiku činí natolik, že tento madridský celek opět útočí na triumf v La Lize. V novém ročníku této soutěže totiž inkasovalo jen 8 branek a udrželo báječných 14 nul. Zajímavé srovnání, neboť před jeho příchodem v roce 2011 tento klub inkasoval ve třech sezónách neuvěřitelných 165 branek.

[break]
Čtyři sparťané, které spojuje brněnská minulost

2) Řecko


Zatímco tohle léto bude jihoevropská země na Euru ve Francii chybět, před dvanácti lety v Portugalsku předváděla neskutečné výkony, které na pohled nejednoho diváka pobuřovaly, ale úspěch slavily. Řecko předvedlo neatraktivní podívanou založenou na skvělé defenzivě a celý evropský šampionát tehdy ovládlo. Tehdy byla tato země v žebříčku FIFA až na třicátém místě, takže na nadcházejícím turnaji by ji mohlo napodobit Severní Irsko.

[break]
Čtvero bývalých tváří Atlétika, které odešly příliš brzy

1) Arsenal


Londýnský Arsenal v novém ročníku Premier League míří za úspěchem a velké zásluhy má na tomto faktu i český reprezentační brankář Petr Čech, který přišel v létě z Chelsea. Městský rival se od pradávna přetahuje o rekordy a trofeje. V sezóně 1988/1989 dokázali Gunners skoro nemožné, když v náročné ostrovní soutěži inkasovali jen sedmnáctkrát. Tento rekord zlomil až José Mourinho, když prvně přišel na Stamford Bridge.

Kvintet změn dresů loňského léta, které se zdají být zbytečné