Jde o stovky milionů, liga může mít i zahraničního partnera...

Jak přiznal první muž českého fotbalu Miroslav Pelta, nejvyšší tuzemská soutěž by mohla mít od léta letošního roku i zahraničního partnera.

Jde o stovky milionů, liga může mít i zahraničního partnera...
Řebíčka při čachrech kolem prodeje Slavie podvedli. Obrali ho o 25 milionů!

Předseda FAČR aktuálně jedná se třemi zájemci, s tím, že by měli pumpovat do soutěže minimálně stejnou sumu jako loď opouštějící Synot, čili 60 milionů korun.

"Pokud sjednáváte obchod v tak velkém objemu, je třeba jednat uvážlivě, nic zbytečně neuspěchat. Je proto třeba nechat nám nějaký prostor. Ani pro firmy není jednoduché uvolnit tak velkou částku. Nechceme partnera na rok, ale na delší časový úsek, takže jde v řádech o stovky miliónů. Máme tři firmy, které se o partnerství v nejvyšší soutěži zajímají. V každém případě půjde o partnera, který působí na území České republiky, ale jestli bude mít českého nebo zahraničního vlastníka, nechci v tuto chvíli specifikovat. Věřím, že se s novým partnerem na jeho vstupu dohodneme od začátku nového ligového ročníku, takže by k žádnému výpadku dojít nemělo," přiblížil aktuální stav jablonecký šéf, jehož slova publikoval web sport.cz.

Domácí kluby by rády více financí. Zdatný obchodník Pelta už také nakousl, jakými kroky by jim to mohl zajistit. "Všechny sliby jsou hezké, než přijde "kasa cink", tedy na má dáti, dal. Podle mě jedinou cestou do budoucnosti je vyšší příjem z televizních práv. To znamená zpoplatnění přenosů. Znamenalo by to odchod z veřejnoprávní televize na komerční. Chápu, že pro fanoušky to není dobrá zpráva, ale i zkušenosti ze zahraničí ukazují, že jiná varianta není. Částky, které dostávají z televizních Práv kluby anglické Premiér League, jsou pro nás nepředstavitelné. Ale finanční příjmy ve s námi srovnatelných zemích směrem na jih, západ i sever, jsou také na výrazně vyšší úrovni," uzavřel na webu sport.cz čelní představitel Fotbalové asociace.