Škoda odejde do Číny?! Jako miliardový Ramires z Chelsea?

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] V zimní přestávce dává největší námět ke komentářům a poznámkám pražská Slavia. A to nejen kvůli svým mohutným nákupům, ale také – a to hlavně – kvůli nezvykle otevřeným tweetům zástupce čínského většinového majitele (firmy CEFC) – exministra národní obrany Jaroslava Tvrdíka. Ve středu, když Slavia vyhrála na probíhajícím španělském soustředění svůj první zápas nad superligovým čínským Ťiang-su (anglicky Jiangsu Sainty) 5:1, když otočila výsledek z 0:1 a když dva její góly dal během sedmnácti minut Milan Škoda, napsal Tvrdík na Twitter: „Gratulace, 5:1 je hezky výsledek, majitelé z CEFC budou určitě spokojeni. Po dnešku jsem si jist, že Milan Škoda dostane nabídku z Číny, která bude lepší, pro něj i pro klub, než ta z Emirátů. Na to si vsadím!“

Škoda odejde do Číny?! Jako miliardový Ramires z Chelsea?
Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu

Tak to se těšme, zatím naopak ženský tým Slavie, senzační to čtvrtfinalista Ligy mistryň (koncem března ho čeká čtvrtfinálový dvojduel s vysoce favorizovaným Olympique Lyon) loví v čínských vodách. Z Číny by prý do Edenu podle Tvrdíka mohly přijít hned dvě posily. A to v téhle zemi je ženský fotbal na světové úrovni – v roce 1999 se Číňanky dokonce staly vicemistryněmi světa. Loni na MS 2015 v Kanadě prošel čínský celek až do čtvrtfinále, kde podlehl velmi těsně pozdějším suverénním světovým šampiónkám USA 0:1.

Zpět k mužské Slavii a k Milanu Škodovi. Ten oslavil před dvěma týdny, 16. ledna 2016, své kulaté, třicáté narozeniny. To bývá pro fotbalistu nejvyšší čas odejít do zahraničí, jestli už tedy není pozdě a jestli ten odchod neprošvihl.

„Milan Škoda dostal zajímavou nabídku angažmá od klubu Al Ain,“ prozradil Aktuálně.cz informaci o lasu ze Spojených arabských emirátů fotbalistův agent Jiří Stejskal.

Škoda byl kvůli tomu v první polovině ledna poněkud rozmrzelý a dal to v médiích až nečekaně vědět.
„Já jsem na to nic říct nemohl. Bylo mi oznámeno, že to nejde. Tím to skončilo. Chtěl jsem to řešit, ale vedení Slavie se se mnou sešlo až ve chvíli, kdy to bylo rozhodnuté. Tam mně to vysvětlili,“ postěžoval si Škoda médiím.

Je to těžké rozhodování. Na jednu stranu se Škoda obával, že taková nabídka už nemusí přijít, na druhou stranu by „zastrčením v SAE“ mohl přijít o účast na letním EURO 2016 ve Francii, což je nyní jeho velkým cílem. A také třeba o útok Slavie na základní část Evropské ligy, v níž se může ještě více zviditelnit.

Hlavně Škodu nenaštvat


Zdá se, že si to Škoda uvědomil a fotbal ve Slavii ho zase začal bavit. Jaroslav Tvrdík možná moc mluví, občas přehání a je tedy snadné chytat ho za slovo. Na druhou stran Tvrdík moc dobře ví, že je třeba mít v týmu kanonýra Škodu především dobře naladěného. Proto ta středeční slova o tom, že z Číny ho čeká mnohem lepší nabídka, než byla ta nedávná ze Spojených arabských emirátů.

Zrovna v den, kdy Slavia ve Španělsku nastupovala proti týmu Ťiang-su (vítěz Čínského poháru, který hraje asijskou Ligu mistrů), šokovali tito Číňané informací, že právě do svých řad získali z londýnské Chelsea za miliardu korun (!) osmadvacetiletého brazilského reprezentanta (51 startů, 4 góly), středopolaře Ramirese. Mimochodem vítěze Ligy mistrů. Evropské ligy, Premier League a bronzového medailistu z OH 2008 v Pekingu. Brazilec by se brzy měl k týmu Ťiang-su připojit.

Pokud se tedy Tvrdíkovo proroctví Škodovi vyplní, má se slávistický kanonýr na co těšit. Ať už jde o sportovní či finanční stránku věci.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK