Z VfB chce pryč i nespokojený Kliment. Dorazí za Picaultem?

Ze Stuttgartu je na odchodu nejen Adam Hloušek, ale také dvaadvacetiletý ofenzivní hráč Jan Kliment, jenž si dle svých slov nerozumí s novým trenérem VfB Jürgenem Kramnym, jenž ho nestaví a ani s ním nekomunikuje.

Z VfB chce pryč i nespokojený Kliment. Dorazí za Picaultem?
Deset největších marodů v anglické lize za poslední 3 roky

"Moje pozice je aktuálně špatná. Nový trenér se mnou snad ani jednou nemluvil, nebral mě na zápasy. Předtím vedl juniorku, odkud si vzal k sobě pár hráčů. Ti začali jezdit místo mě i Adama Hlouška. Věří zkrátka jiným. Je to složitý. I Adam říkal, že tolik hráčů v jednom týmu ještě nezažil. Nevypadá to, že se to přes zimu pro mě změní k lepšímu. Možná spíš k horšímu, když přišel ještě další útočník Kravec z Dynama Kyjev. Přitom sezona pro mě začala dobře. Předchozí kouč si mě do týmu vybral, takže mi logicky dával víc šancí. Tenhle má svoje oblíbené hráče. Doufal jsem, že se bude kouč na hráče dívat rovnocenně. Dokonce mě na tréninku i pochválil. Ale v zápasech se nic nezměnilo. Už mě to trošku znechutilo. Já jsem takový, že si věřím. Nejsem horší než ostatní, minimálně stejně dobrý. Samozřejmě nevezmu balon a neprojdu celé hřiště. Ale nejsem na tom až tak špatně, abych měl hrát za juniorku a nejezdit s áčkem na zápasy. V klubu říkali, že mám rok na adaptaci, ale tohle jim moc nebaštím. Chci hrát," pronesl v interview pro iSport.cz bývalý hráč Vysočiny Jihlava.

V úvahu připaadá hostování ve druhé bundeslize, z níž se o jeho služby hlásí v Hamburku sídlící St. Pauli, které je v tabulce aktuálně čtvrté a na jaře může bojovat o postup do nejvyšší soutěže. Pokud by jeho volání vyslyšel, v jednom dresu by se potkal s mladým Američanem Fabrice Picaultem, jenž krátce prošel Spartou. Newyorský rodák je však náhradníkem i ve 2. německé lize. "Jedno zajímavé hostování je v jednání, přitom jsme s agentem nic nehledali. Ten klub se ozval sám. Do víkendu by se mělo rozhodnout. Jelikož je to ve Stuttgartu se mnou takto, asi bych měl větší šanci hrát. Anebo se stane, že budu sedět i tam. Už jsem si ani nemyslel, že by něco mohlo přijít. Myslel jsem, že zůstanu ve Stuttgartu, zrovna řeším stěhování. Je to na poslední chvíli, trošku chaos," pokračoval na stránkách Deníku Sport bývalý mládežnický reprezentant Česka, jenž potvrdil, že chce určitě zůstat za hranicemi a o návratu do české ligy neuvažuje.