Také Reds mají svého Özila, hlásí Ronaldinho. Koho chválí?

Světoznámý brazilský veterán Ronaldinho se v jednom ze svých posledních mediálních vyjádřeních otřel o liverpoolské Reds s Anfield Road. Jakou radu by dal manažerovi Jürgenu Kloppovi?

Také Reds mají svého Özila, hlásí Ronaldinho. Koho chválí?

Van Gaal se opřel do médií: Vaše činy jsou hrozné a nechutné


Německý stratég by měl vybudovat tým okolo jeho krajan Roberta Firmina, jehož si Liverpool koupil v létě 2015 z Hoffenheimu za necelých 29 milionů liber.

Kanárek, jenž aktuálně nastupuje u řeky Mersey na postu středního útočníka, zasáhl v dosavadním průběhu sezony do sedmadvaceti soutěžních duelů s bilancí pěti branek a pěti asistencí. Poslední čtyři starty pak okořenil čtyřmi přesnými zásahy.

"Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, jestli může být pro Liverpool posilou. Hned jsem totiž věděl, že ní bude. Je jedním z nejlepších hráčů na světě. Klidně se vyrovná esům jako Mesut Özil, David Silva nebo Andrés Iniesta. Je to hráč, na němž by měl jeden z nejlepších světových trenérů Klopp postavit nový tým. Dobře ví, že Reds potřebují lepší hráče. Dobře ví, že Firmino okolo sebe potřebuje kvalitní spoluhráče, aby ze sebe mohl vydat úplné maximum," pronesl webem profutbal.sk citovaný špílmachr s minulostí v Paris Saint-Germain, Barceloně či AC Milán.

Někdejší nejlepší fotbalista světa si pak zavěštil, že se tým z města Beatles vrátí v nejbližších letech nejen mezi anglickou, ale také evropskou smetánku. "S Kloppem na lavičce, s Firminem jako nejlepším hráčem kádru, s novými kvalitními posilami. Nevidím důvod, proč by se Liverpoolu nemělo dařit," zakončil své povídání o osmnáctinásobném šampionovi Premier League Ronaldinho, jehož slova publikoval server profutbal.sk.