Beneš: Jsou tu skvělí hráči, do poloviny tabulky nepatříme

Zatímco závěr podzimu končil jablonecký stoper Vít Beneš na lavičce, úvod jara už by na severočeské Střelnici opět moc rád rozjel mezi jedenácti vyvolenými.

Beneš: Jsou tu skvělí hráči, do poloviny tabulky nepatříme
Jde o stovky milionů, liga může mít i zahraničního partnera...

Pomoci by mu k tomu měla i výměna trenérů. "Já jsem tenhle nový impulz určitě přivítal. Pro mě je úkol číslo jedna vrátit se zpátky do základní sestavy jakýmkoli způsobem. Každý trenér má své praktiky, takže se i naše tréninky se změnily. Je tam více pozičních her, třeba cvičení pět na pět jsou furt s míčem. Podle mě je to ku prospěchu, protože tohle jsme v minulosti vůbec nedělali. Z přípravy mám zatím dobrý dojem. V zápasech jsme dávali hodně gólů, málo jsme jich obdrželi, ale pořád to samozřejmě není ono. Věřím, že na soustředění v Portugalsku to všechno doladíme," ozřejmil na stránkách idnes.cz sedmadvacetiletý střední obránce, jenž je po odchovanci Vojtěchu Kubistovi druhým služebně nejstarším hráčem jabloneckého klubu.

Zdenko Frťala testuje několik herních systémů včetně rozestavení se třemi obránci. "Tenhle styl Juventus tady praktikoval i trenér Kotal a teď s tím přišel i trenér Frťala. Některé zkušenosti s tím mám. Je to hlavně o taktice a když to tým umí, tak to může být velká výhoda," pokračoval na serveru idnes.cz spoluhráč Tecla, Greguše, Pospíšila a spol.

Zatímco například pražská "S" posilovala, v Jablonci se zatím téměř nic nestalo. Bude to výhoda, nebo nevýhoda? "Myslím, že to pro nás do jarní části bude výhoda. Málokdy se stane, že se tým sehraje po změnách hned. Teď na sebe budeme oproti podzimu zvyklejší a podle mě ani nebylo potřeba kádr měnit. Jsou tady skvělí hráči a do poloviny tabulky nepatříme. Kvalita v Jablonci určitě je a teď bude jen na nás, abychom se zvedli a posunuli se nahoru," zakončil Beneš, jehož slova zveřejnil portál idnes.cz.

[img id="46510"]