Rekord snad dám, nakročeno mám dobře, hlásí Necid

Patnáct branek v Süper Lig a poháru. Toť bilance Tomáše Necida v závěru ledna, což znamená, že je český reprezentant na nejlepší cestě překonat své maximum za jednu ligovou sezonu.

Rekord snad dám, nakročeno mám dobře, hlásí Necid
Z VfB chce pryč i nespokojený Kliment. Dorazí za Picaultem?

V Česku a v Nizozemsku zatím dosáhl jedenácti tref. Takže chybí pouze jedna branka. "Žádný cíl co do počtu gólů si nedávám. Rekord ale snad dám, nakročeno mám dobře. Nechci ovšem nic zakřiknout, aby se to nepokazilo. Tak to bývá, že útočník má období, kdy mu tam góly padají, a někdy se ho zase drží smůla. Prožívám teď tu lepší variantu, snad vydrží co nejdéle. Jsem hlavně rád, že jsem zatím neměl delší střelecký půst. Když jsem na podzim nedal pár zápasů branku v lize, prosazoval jsem se v poháru," ozřejmil webem sport.cz citovaný exslávista s minulostí ve Zwolle, Paoku Soluň, CSKA Moskva či Slavii.

Ve střelecké tabulce turecké nejvyšší soutěže aktuálně ztrácí tři trefy na vedoucí tandem Mario Gómez a Samuel Eto´o. Mohl by je dohnat a soupeřit s nimi o korunu, "Oba jsou to borci, to je jasné. Neupínám se k tomu, na druhou stranu se tomu ale nebráním. Pokud se mi bude dařit dál, můžu první nakonec být. Ale není to moje priorita, zásadní je, aby byl úspěšný tým," pokračoval na stránkách sport.cz spoluhráč Tomáše Sivoka, jenž má v lize stejnou bilanci jako exsparťan Leonard Kweuke.

V roce 2016 je zatím Bursaspor stoprocentní. "Na podzim jsme klopýtali, ztráceli hodně bodů, teď jich máme ze dvou ligových zápasů v novém roce šest. Posunuli jsme se do středu tabulky, dohnali jsme týmy před námi, je to hned veselejší. Máme nového trenéra, celé se to změnilo k lepšímu. Doufám, že budeme vyhrávat dál. Po minulé sezóně, která se vydařila, chtěli všichni poháry. Jenže začátek ligy se nám nepovedl, byli jsme až na konci tabulky. Připadali jsme si jako na houpačce, jednou dobré, podruhé špatné. Teď už by měly být naše výkony konstantní. Turecká liga je tak vyrovnaná, že ani devítibodová ztráta na pohárovou Evropu není velká. Cíl zůstává pořád stejný," zakončil na serveru sport.cz šestadvacetiletý snajpr.