Desítka klubů s nejvyššími kontrakty s oděvními giganty

Německý oděvní gigant adidas má ve fotbalové branži jasně navrch. Alespoň co se dresů týče. Čtyři nejlukrativnější smlouvy s Realem, Manchesterem United, Bayernem Mnichov a Chelsea totiž patří právě značce s typickými třemi pruhy.

Desítka klubů s nejvyššími kontrakty s oděvními giganty
Nový sponzor Bayernu z Kataru

A financí v oběhu přibývá. Kupříkladu Real Madrid, který v soutěžním ročníku 2015/2016 stal pojedenácté za sebou nejlépe vydělávajícím klubem světa se ziskem 577 milionu eur, se dostane do čela žebříčku novou smlouvu, která mu každý rok přinese do pokladny 140 milionů eur, čili zhruba 3,8 miliardy korun. A to po dobu následujících deseti let až do roku 2026.

Desetinásobný vítěz Ligy mistrů ze San Bernabéu díky nové dohodě překoná dosavadní rekord Rudých ďáblů z Old Trafford hned o čtyřicet procent. United totiž zásobuje globální německá značka "pouze" 98 miliony eur ročně, tedy asi 2,65 miliardami korun.

Podle informací španělského listu Marca, podle kterého je "dohoda na spadnutí", by měl adidas pumpovat do Bílého baletu více, než v současnosti berou od svých oděvních partnerů Barcelona, Arsenal a Chelsea dohromady!

Významného kontraktu se ovšem dočkala také španělský primát obhajující Barcelona, jež se na další čtyři roky upíše Qatar Airways, což ji za sezonu přinese 60 milionů eur, neboli 1,6 miliardy korun. Nová smlouva čeká i na Bayern Mnichov, jenž se na sedm let spojí s katarskou společností Dauhá Airport.

Nejvyšší kontrakty mezi kluby a oděvními sponzory:


1. Real Madrid - Adidas (140 milionů eur za rok)
2. Manchester United - Adidas (98 milionů eur za rok)
3. Bayern Mnichov - Adidas (80 milionů eur za rok)
4. Liverpool - New Balance (50 milionů liber za rok)
5. Chelsea - Adidas (39 milionů eur za rok)
6. Arsenal - Puma (39 milionů eur za rok)
7. Barcelona - Nike (32 milionů eur za rok)
8. Juventus - Adidas (26 milionů eur za rok)
9. AC Milán - Adidas (23 milionů eur za rok)
10. Paris St. Germain - Nike (23 milionů eur za rok)

Tři případy, kdy defenziva zafungovala jako betonová zeď