TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

Chelsea se může pochlubit opravdu širokým kádrem, proto vždy před sezónou musí plno kvalitních hráčů odejít na hostování. Ne všichni ale dosahují tavých kvalit, jako pětice hráčů v tomto žebříčku. Jak si zatím na svých "stážích" vedou?

TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?
Neymar si příliš s daněmi netyká. Jaké doplácení ho čeká?

Lewis Baker

Londýnská Chelsea a arnhemské Vitesse sice nejsou z jedné země, ale mají mnoho společného. Vlastník Vitesse je totiž Gruzinec Merab Jordania, blízký kamarád Romana Abramoviče. Již v minulosti jsme proto mohli vidět mnoho hráčů z Chelsea na hostování právě ve Vitesse.

Letošek nemůže být výjimkou, a proto za nizozemský celek nastupuje Lewis Baker, dvacetiletý záložník. Ten je již na svém třetím hostování, prvně strávil svůj čas v Sheffieldu Wednesday, následně zkoušel zaujmout v MK Dons.

Až ve Vitesse ale dostává pravidelný prostor a letos září. Z dvaadvaceti zápasů vsítil dokonce tři branky a táhne Vitesse k dobrým výsledkům, když je na šestém místě tabulky.

[break]
Mario Pasalic

Francouzská Ligue 1 je co se týče mistra prakticky rozhodnuta a ostatní celky tak svádějí jen boj o co nejlepší umístění. A Monako samozřejmě pomýšlí na evropské poháry. Nyní je druhé a může za to i záložník Mario Pasalic, dvacetiletý chorvatský záložník.

Odchovanec Hajduku Split je v Chelsea od roku 2014, nejdříve ale odešel na hostování do Elche, přičemž nyní je právě v Monaku. Má za sebou čtyřiadvacet zápasů a šest branek.

[break]
Nathan Ake

Watford si užívá letošní pozice průměrného celku Premier League, když po třiadvaceti zápasech je na poklidné desáté pozici. Může za to vyrovnaný tým vedený zkušeným koučem Quique Sánchez Floresem.

Perfektní výkony podává na potici obránce Nathan Ake, nizozemský obránce patřící od roku 2011 Chelsea. I když za hlavní tým odehrál již dvanáct zápasů, z toho pět ligových, čas stráví více na hostování. Loni na chvíli působil v Readingu.

Watford je samozřejmě celek Premier League, takže Ake sbírá cenné zkušenosti a připravuje se na pořádnou budoucnost v Chelsea. Za Watford zatím odehrál 17 zápasů.
[break]
Jeremie Boga

Kam jinam poslat Francouze, než na sbírat zkušenosti do rodného kraje. Jeremie Boga má teprve devatenáct, v Chelsea je ale od svých třinácti let a prostředí na Stamford Bridge pořádně zná, i když si ještě za první tým nekopl. V Rennes, které mimochodem ve Francii útočí na Ligu mistrů, když z pátého místa ztrácí na druhé Monako jen pět bodů, se mu dostává kvalitního prostoru.

Šestnáct zápasů a tři branky, taková je bilance šestinásobného reprezentanta do devatenácti let.

[break]
Andreas Christensen

Borussia Mönchengladbach sice letos takovou hrůzu předku bundesligové tabulky jako loni nedělá, i tak ale dosahuje kvalitních výsledků a sídlí na šesté pozici.

Neotřesitelnou pozici v týmu má i Christensen, který v Německu má hostovat až do léta příštího roku. Gladbach tak může být moc rád, že nemusí posílat dánského tvrďáka zpět na Stamford Bridge.

Christensen je jeden z nejvytíženějších hráčů týmu, za sebou má už 24 zápas. Pro srovnání, jasná jednička Yann Sommer odchytal 27 zápasů.

Nechci tě! Řekl Simeone Torresovi