Justin Kluivert: sága slavného rodu pokračuje

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sága slavného rodu Kluivertů z Nizozemska pokračuje. Po otci Patrikovi zdědil veškeré fotbalové geny jeho syn Justin. Je mu teprve 16 let a už se o něj zajímají slavné kluby.

Justin Kluivert: sága slavného rodu pokračuje
Zatím ale kope za dorost Ajaxu, slavné líhně v hlavním nizozemském městě. Samozřejmě ve věkové kategorii o patro výše, tedy do 17 let. V minulých dnech udivil sólem v zápase s odvěkým rivalem Feynoordem, prošel přes čtyři obránce s křížnou střelou skóroval. Přítomným to připomnělo slavné Maradonovo sólo za reprezentaci Argentiny na MS 1986. Není divu, že jméno Justina Kluiverta se už ocitlo v deníčcích předních agentů. Je jen otázkou času, kdy nositel slavného jména vykročí ve šlépějích, v nichž mašíroval jeho otec.

Patrik Kluivert se zaskvěl poprvé právě v dresu Ajaxu, bylo to v roce 1995 ve finále Ligy mistrů. Za soupeře mu byl vysoce favorizovaný AC Milán, ale Kluivert, coby osmnáctiletý mladíček dal jediný gól zápasu a cenná trofej putovala do
Nizozemska.

Tím si Patrik nastartoval hvězdnou kariéru, rok hrál právě v Miláně, dalších šest roků v Barceloně, za niž dal 90 branek. Nyní už pracuje, ve svých 39 letech, jako trenér. V roce 2014 asistoval van Gaalovi u národního týmu tulipánů a získal na MS bronz. Teď mu největší radost dělá 16 letý Justin.

Nehrající Bony je nešťastný, v Manchesteru ale chce zůstat