Leicester City: Kde lišky dávají dobrý den

O liškách se většinou říká, že dávají dobrou noc. V Anglii jsou však lišky, které si dělají „dobrý den“ ze zbytku kolébky fotbalu. Tak se totiž přezdívá hráčům vedoucího týmu Premier League Leicester City. Kdo patří k největším oporám týmu? Kdo je tahounem? Tím se zabýval server isport.cz.

Leicester City: Kde lišky dávají dobrý den
KASPER SCHMEICHEL

Pozice: brankář Věk: 29 Zápasy: 23

Jeho cesta mezi elitu nevedla umetenou cestičkou, jak by se u syna legendy Manchesteru United mohlo zdát. Začínal u sousedů v City, ale chodil po hostováních v nižších soutěžích. V Leicesteru působí od ledna 2011. Není extrémně vysoký (186 cm), ovšem má velmi dobrý reflex. V sezoně už vychytal sedm čistých kont.

[break]
ROBERT HUTH

Pozice: obránce Věk: 31 Zápasy: 22

V Anglii si toho urostlý německý stoper prošel už dost, oblékal dresy Chelsea, Middlesbrough, Stoke a od minulého roku Leicesteru. Spolu s Wesem Morganem vytvořili nekompromisní stoperskou dvojicí. Mimochodem do Chelsea jej přivedl Claudio Ranieri, současný kouč „lišek“.

[break]
MARC ALBRIGHTON

Pozice: záložník Věk: 26 Zápasy: 23

Jestliže na pravé straně hrozí Mahrez, zleva obstarává obráncům práci Albrighton. Prožívá nejúspěšnější období své kariéry, ačkoliv se na začátku sezony musela jeho rodina vyrovnat s tragédií, když jeho nastávající tchyně zahynula při teroristickém útoku v Tunisku.

[break]
RIYAD MAHREZ

Pozice: záložník Věk: 24 Zápasy: 22

První Alžířan, který dal v Premier League gól, ale když přicházel v lednu 2014 z francouzského Le Havru do tehdy druholigového Leicesteru, lidé z jeho okolí pochybovali, že mu bude anglický styl vyhovovat. Dnes patří mezi nejlepší hráče sezony. Nebezpečné pravé křídlo s výbornou kopací technikou.

[break]
JAMIE VARDY

Pozice: útočník Věk: 29 Zápasy: 23

Největší hvězda. Překonal rekord v počtu utkání v řadě, v nichž minimálně jednou skóroval. Poté přišla měsíční střelecká pauza. Během zápasu vydá extrémní dávku energie a v rámci urychlené regenerace pravidelně využívá kryosaunu s teplotami okolo -130 stupňů.

MU je v osmifinále FA Cupu, Mohuč táhne na Evropu