Čeští sudí jedou postaru. I s Damkovou!

Spekulace o tom, že Dagmar Damková už na jaře nepovede komisi rozhodčích FAČR a bude pracovat jen v orgánech UEFA, případně FIFA, jsou liché. V komisi ani na listině arbitrů se pro jaro nic nezmění. Uvádí to deník Právo ve svém sobotním vydání.

Čeští sudí jedou postaru. I s Damkovou!
„Řízení zápasů v podzimní části ligy bylo na úrovni. K chybám sice došlo, ale neobjevil se žádný vyložený exces. O kvalitě sudích svědčí i skutečnost, že byli velmi dobře hodnoceni na mezinárodní úrovni a Pavel Královec je v nominaci mezi hlavními na ME,“ řekl šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Ke změnám na listině především hlavních rozhodčích pro jaro nedojde, pokud některý z arbitrů vyloženě nepropadne v závěrečných testech.

Nenaplní se ani přání některých klubových šéfů, aby liga po osamostatnění rozhodovala o sudích. „Volba komise rozhodčích zůstane v kompetenci výkonného výboru FAČR. I kdybychom to chtěli změnit, tak nemůžeme. Je to pevně zakotveno v předpisech UEFA a respektují to i v zahraničí, kde mají ligové soutěže samostatnost, včetně Premier League nebo bundesligy. Respektovat to musí kluby i management samostatné soutěže,“ zdůraznil Pelta.

Nic se minimálně na jaře nezmění ani v tom, že komisi rozhodčích povede Dagmar Damková. „Má velmi silnou pozici doma i v komisi rozhodčích UEFA, je respektovaná ve FIFA. Její budoucnost v těchto organizacích vidím perspektivně,“ prohlásil.

„Jednak jako žena prokazuje schopnosti, je jazykově dobře vybavená a navíc ze země, která nikomu nevadí. Tím mám na mysli, že členové orgánů UEFA či FIFA z fotbalově silných zemí budí u ostatních obavu, že mohou preferovat zájmy své národní asociace. To u Damkové z Česka nehrozí,“ dodal Pelta pro Právo.