Trio faktů, proč Blues spasí jedině příchod Higuaína

Chelsea zažívá v tomto ročníku Premier League krizi. Od počátku sezóny se kupí chyby a bodové manko na čelo tabulky je již propastné. Jedno je jisté, že je nutností Romana Abramoviče otevřít svou peněženku dokořán a přivést hvězdu obřích rozměrů. Podívejme se na trio důvodu, proč se jeví nákup argentinského ostrostřelce jako světlo na konci tmavého tunelu.

Trio faktů, proč Blues spasí jedině příchod Higuaína
TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

3. Krotitel


Španělský reprezentační útočník Diego Costa je na trávníku jako neřízená střela. Pokud nevysedává na marodce, nikdo neví, co na hřišti zase vyvede a který hráč soupeře to odnese. Higuaín je oproti němu více rozumný a umí být autoritou, která by dokázala zkrotit i tohoto ďábla. Zároveň by se jednalo o signál, že Costa není nenahraditelný a více by se snažil o své místo v kádru.

[break]
Nejvíc utrácel Real. Kolik milionů se točí v top klubech?

2) Gólová mašina


Není asi nutné připomínat, že osmadvacetiletý argentinský reprezentant je ve skvělé formě. Na apeninském poloostrově táhne Neapol za titulem, neboť v jednadvaceti ligových zápasech tohoto ročníku Serie A nastřílel 21 branek. Chelsea se potýká s problémem v zakončení a příchod takto plodného kanonýra by byl sázkou na jistotu.

[break]
Přestupy „last minute“. Kdo ještě změní dres a uloví Real Neymara?

1) Zkušenosti


Zkušenost hráče je na trávníku mnohdy rozhodujícím faktorem. Mladí talentovaní hráči nemají ještě tolik odehráno, aby věděli, jak řešit některé situace. Gonzalo Higuaín si své prožil v Realu Madrid i v Neapoli a umí vzít zodpovědnost na sebe. Chelsea strávila již hodně času nakupováním budoucích hvězd, které pak šanci na Stamford Bridge mnohdy ani nedostaly, proto je na čase přivést štiku.

Pekhart zavrhl 5 nabídek. Hlavou kroutí už i agent Paska...