Tři jasné signály, proč má Wenger dát šanci belgické raketě

Arsene Wenger se může cítit za vodou, že jeho svěřenci míří za ligovým triumfem, na který se na Emirates čeká již více jak deset let, ale nutností je udržet dravost a chuť uspět, aby jeho ovečky neusnuly na vavřínech. Zimní přestupové okno se pomalu chýlí ke konci, ale možnost nakoupit na poslední chvíli tu stále ještě je. Podívejme se na tři jasné signály z Francie, které logicky nutí podepsat talentovanou hvězdu Olympique Marseille Michy Batshuayie.

Tři jasné signály, proč má Wenger dát šanci belgické raketě
TOP 10 klubů s nejvyššími smlouvami s oděvními giganty

3) Dravé mládí


Řeč je o dvaadvacetiletém belgickém útočníkovi, kterému se v zemi galského kohouta výtečně daří a začíná si ho všímat celá Evropa. Wenger měl vždy čich na talentované mladíky, kteří se mu poté odvděčili, proto by neměl váhat ani v tomto případě. Současná akvizice Olivier Giroud je často náchylný ke zraněním, a toto riziko si musí kouč Gunners moc dobře uvědomovat.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

2) Ideální doplnění kádru


Giroud branky střílí, ale často je nucen na trávník nenastoupit. Podobným případem je i Danny Welbeck. Michy Batshuayi je spolehlivým střelcem, který umí šanci pro spoluhráče i připravit. Wenger ví, že závěr sezóny bude hodně náročný, proto by tímto nákupem rozložil břemeno na větší počet hráčů a předešel problémům s marodkou.

[break]
Přestupy „last minute“. Kdo ještě změní dres a uloví Real Neymara?

1) Velký potenciál


Batshuayi se jeví jako skvělá investice s dlouhodobou perspektivou. Během nového ročníku Ligue 1 stihl nastřílet již čtrnáct branek a ukazuje se, že práce s belgickou mládeží nese ovoce. Jeho bilance je vskutku skvělá, neboť v řeči čísel se prosazuje každý druhý zápas a na trávníku dokazuje, že je týmovým hráčem.

Pekhart zavrhl 5 nabídek. Hlavou kroutí už i agent Paska...