Kvintet hvězd, z nichž Barcelona udělala ještě lepší hráče

Barcelona je známá tím, že skupuje z dalších věhlasných klubů velké hvězdy. Zajímavým zjištěním je ale fakt, že v několika případech dokázala z jejich talentu vytěžit maximum ve svůj prospěch a udělat z nich ještě lepší hráče. Podívejme se na pět tváří, které se po příchodu na Camp Nou staly ještě známějšími.

Kvintet hvězd, z nichž Barcelona udělala ještě lepší hráče
TOP 3 bývalé hvězdy afrického kontinentu

5) Ivan Rakitič


Národnost: Chorvat
Příchod z: Sevilla
Přestupová cena: 12,6 milionů liber


Chorvatský reprezentační záložník nosil v Seville kapitánskou pásku a patřil k zajímavým akvizicím španělského celku. V roce 2014 kývl na nabídku Barcelony, která se jen těžko odmítala. Z počátku se Rakitič na Camp Nou trápil, ale pod taktovkou kouče Luise Enriqueho se zlepšoval. Důkazem je i úvodní trefa v berlínském finále Ligy mistrů, ve které Barcelona porazila Juventus.

[break]
TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

4) Luis Suárez


Národnost: Uruguayec
Příchod z: Liverpool
Přestupová cena: 56,7 milionů liber.


Uruguayský ostrostřelec si parádně zastřílel i v dresu Liverpoolu, kde se stal králem střelců tehdejšího ročníku Premier League. Na Camp Nou přišel v létě 2014 za astronomických 56,7 milionů liber, ale do zápasového tempa mohl naskočit až později kvůli trestu za incident ze světového šampionátu v Brazílii. Nyní to však vypadá, že Luis Enrique dokázal hříšníka zkrotit, neboť Suárez se chová na hřišti více ukázněně a dále mu to skvěle pálí.

[break]
Nejvíc utrácel Real. Kolik milionů se točí v top klubech?

3) Gerard Piqué


Národnost: Španěl
Příchod z: Manchester United
Přestupová cena: 3,5 milionů liber


Elegantní střední obránce se vrátil do klubu svého dětství v roce 2008, kdy ho zpět přivedl Pep Guardiola. Od té doby se zařadil mezi ikony a patří mezi nejlepší obránce v historii tohoto katalánského klubu. Devětadvacetiletý Pique je skvělým dirigentem, jehož schopnosti zrají s věkem. Jeho přednostmi je především výška a síla v kombinaci s technikou.

[break]
Přestupy „last minute“. Kdo ještě změní dres a uloví Real Neymara?

2) Neymar


Národnost: Brazilec
Příchod z: Santos
Přestupová cena: 61,74 milionů liber


O schopnostech třiadvacetiletého talentu nemůže být pochyb, neboť ve své zemi si již vysloužil kapitánskou pásku a stává se dirigentem „kanárků“. Neymar přišel na Camp Nou v roce 2013 s velkým potenciálem, který dokázal velmi brzy naplnit, a v posledním ročníku Zlatého míče nikoho nepřekvapilo, že se objevil ve finální trojce. Ve 118 zápasech nastřílel již 75 branek a jeho kvalita neustále stoupá.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

1) Yaya Touré


Národnost: Pobřeží slonoviny
Příchod z: AS Monako
Přestupová cena: 6,3 milionů liber


Náš žebříček uzavírá tvář, která již na Camp Nou několik let nehraje, přesto zde nabrala takovou formu, že se i v tomto případě dá mluvit o posunu. Reprezentant Pobřeží slonoviny vyhrál s Katalánci dva ligové tituly a Ligu mistrů ve třech sezónách, ve kterých odehrál více jak 100 zápasů. Guardiola si jeho schopnosti velmi pochvaloval, ale Touré v roce 2010 vyslyšel volání Manchesteru City, kde patří také ke klíčovým hráčům kádru.

Pekhart zavrhl 5 nabídek. Hlavou kroutí už i agent Paska...