Ferdinand: Vidič byl můj oblíbený spoluhráč

Nemanja Vidič se rozhodl pro ukončení kariéry v čtyřiatřiceti letech, čímž po celém světě vyvolal vzpomínkové reakce. Nezapomněl ani bývalý obranný spoluhráč Rio Ferdinand, který na facebooku zveřejnil opravdu dlouhý a poměrně srdceryvný status. Co se v něm píše?

Ferdinand: Vidič byl můj oblíbený spoluhráč
Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu

Od roku 2006 do roku 2014 působil Nemanja Vidič po boku legendy United Ria Ferdinanda. Společně vytvořili jednu z nejlepších stoperů, které kdy sir Alex Ferguson měl k dispozici.

Není proto divu, že měl po odchodu Vidiče do důchodu bývalý anglický reprezentant co říct: "Pracoval na svojí síle v posilovně, pracoval na tom, co potřeboval na úspěch v Premier League. Často se mě ptali, zda-li máme speciální trénink, díky kterému jsme si na hřišti tak rozuměli. Ne, opravdu ne, bylo to něco, co fungovalo přirozeně. Byl velmi agresivní. Byl to můj oblíbený spoluhráč," citovala Ferdinandova slova Sme.sk.

"Stal se z něj obávaný obránce, který hrál především fyzicky, chodil do soubojů a šel po balóně lépe, jako kdokoliv jiný, koho jsem kdy viděl. Navíc je výborný přítel, vždy upřímný a rozumný. Chybí Manchester United a stejně bude chybět fotbalu," pokračoval.

Vidič přišel do Manchesteru ze Spartaku Moskva za sedm milionů liber. Do roku 2014, tedy než odešel do Interu Milán, kde ukončil kariéru, odkopal v dresu Rudých ďáblů rovných 300 zápasů, ve kterých vsítil i jako obránce 21 branek.

Šest památných citátů, které z úst vypustil Piqué