Rooney brání Van Gaala: Za mizérii můžou hráči, ne trenér

Anglický reprezentační kapitán Wayne Rooney cítí, že je kouč Manchesteru United nespravedlivě kritizován a trvá na tom, že je nutné, aby zodpovědnost za nezdar přijali hráči. V pátek se Rudým ďáblům podařilo uspět v FA Cupu s Derby County, což však nezmírnilo fakt, že tradičnímu britskému celku ujíždí v Premier League vlak.

Rooney brání Van Gaala: Za mizérii můžou hráči, ne trenér
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

Wayne Rooney nezažil hvězdný podzim a tehdy ho Louis van Gaal podržel a vyslovil mu důvěru. Během ledna se však třicetiletý útočník rozstřílel a připsal si již šest přesných zásahů. Nyní se snaží oplatit kouči stejnou mincí a před veřejností ho brání.

„Je nefér říkat, že je to chyba trenéra. My jsme na hřišti, proto je nutné, abychom vzali zodpovědnost za výkony a výsledky. Musíme se k tomu postavit čelem a přijmout kritiku. Všichni chceme uspět a prioritou je pro nás výhra. Nikdo nemůže zpochybňovat, že se nesnažíme,“ prohlásil Rooney.

„Kouč nám dal v FA Cupu více svobody. To však neznamená, že by upustil od svého herního stylu a nechal nás dělat, co si umaneme. Myslím, že to byl dobrý krok, protože v naší hře byl znát rozdíl. Fanoušci byli spokojení a my také, takže doufám, že se naše výkony budou jenom zlepšovat a již v zápase se Stoke City to v úterý potvrdíme,“ dodává anglický útočník.

Přestupy „last minute“. Kdo ještě změní dres a uloví Real Neymara?