Trápení Rosického pokračuje. Jak dlouho si opět nekopne?

Trápení českého reprezentačního kapitána nebere konce. Pětatřicetiletý záložník Arsenalu chyběl kouči Wengerovi od kvalifikačního zápasu s Islandem, kvůli kterému si nezahrál celý podzim a nestihl start nového ročníku Premier League. V prvním ostrém zápase, kterým byl sobotní střet na domácí půdě s Burnley, se však zdravotní patálie opět přihlásily o slovo.

Trápení Rosického pokračuje. Jak dlouho si opět nekopne?
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

Arsenal sice v FA Cupu vyhrál 2:1 se soupeřem z druhé anglické nejvyšší soutěže, ale osmiměsíční hrací pauza se u Rosického projevila. Na vině byl tentokrát stehenní sval, kvůli kterému v neděli podstoupí další vyšetření, ale první prognózy zní jasně. Nezahraje si dalších šest týdnů.

Po operaci kolene a chuti k návratu se tak přidává další problém, který by mohl českého „Mózarta“ psychicky položit na dno a zabouchnout mu pozvánku na evropský šampionát ve Francii. Od ledna sice začal Rosický trénovat a odehrál poločas za juniorku, ale sobotní duel pro něj nebyl tím šťastným.

Délka zranění vysílá nevhodný signál ke kouči české reprezentace Pavlu Vrbovi, který se bude muset začínat smířit s faktem, že Rosický k dispozici sice bude, ale zřejmě zcela nerozehrán. Po svém návratu na trávníky totiž přeruší evropské soutěže reprezentační přestávka a v závěrečných zápasech, které budou pro Arsenal důležité, si Wenger nejspíše nedovolí dlouho pauzujícího záložníka nasadit. Gunners po letech pomýšlejí na triumf v Premier League, proto se musí vyvarovat všem možným chybám.

Přestupy „last minute“. Kdo ještě změní dres a uloví Real Neymara?