Pivarník: Stejné jako loni. Rapid držel míč a my hráli na brejky

Pražský klub z Ďolíčku bojuje v novém ročníku Synot ligy o udržení mezi elitou. Po podzimní části se svěřenci kouče Romana Pivarníka krčí na třináctém místě jen bod od sestupového pásma, přesto si v sobotu vyšlápli na rakouský Rapid Vídeň, se kterým uhráli cennou remízu 2:2. Trenér Klokanů byl z výsledku nadšený, proto moc dobře viděl, jak tento soupeř v Evropské lize vyřadil mistrovskou Plzeň.

Pivarník: Stejné jako loni. Rapid držel míč a my hráli na brejky
Největší zimní posila? Na Šurala zapomeňte!

Pikantní na tomto duelu byly hned dvě věci. První je ta, že právě kouč Bohemians Roman Pivarník s Rapidem Vídeň v roce 1996 vyhrál rakouskou nejvyšší soutěž a o deset let později to u stejného klubu zkusil ještě jako asistent. Druhou je fakt, že podobného výsledku dosáhl tradiční pražský celek i před rokem.

„Rapid se za rok posunul zase o kus dál. Mužstvo má stabilizované a na podzim jsme viděli, jak dominoval proti Plzni. My dáváme tým zase dohromady a remíza je vzhledem ke kvalitě soupeře hodně cenná,“ prohlásil kouč Klokanů pro klubovou televizi Bohemka TV. Poukázal tak na fakt, že druhý tým nejvyšší rakouské soutěže byl na podzim ve skupině E Evropské ligy lepším než Plzeň a zaslouženě postoupil.

„Rapid končí soustředění, zápas pro něj byl generálkou na ligu. My si po cestování ještě zvykali na zdejší terén,“ dodal Pivarník o tom, že se jeho svěřenci ještě plně v tureckém prostředí neaklimatizovali. „Gól do šatny nás povzbudil. Zápas měl vlastně stejný průběh jako loni. Rapid držel míč a my hráli na brejky. Dva nám vyšly a dali jsme z nich gól,“ prohlásil autor první branky českého týmu Matúš Mikuš.

Jde o stovky milionů, liga může mít i zahraničního partnera...