Lewandowski: Proč ne? I odchod z Bayernu je možný

Polský sportovec roku Robert Lewandowski přišel do Bayernu Mnichov z konkurenční Borussie Dortmund a po vlažném startu se parádně rozstřílel. Reprezentační útočník patří ke klíčovým hráčům bavorského gigantu, přesto však on sám nevyloučil možný odchod, když kolem jeho osoby krouží velkokluby jako Real Madrid a Paris Saint-Germain.

Lewandowski: Proč ne? I odchod z Bayernu je možný
Šest hráčů, kteří odešli z mezinárodní scény příliš brzy

Prezident německého celku Karl-Heinz Rummeningge přiznal, že se ozývaly nabídky z Francie a Španělska na vykoupení jeho hvězdného útočníka, ale on sám tuto zprávu okomentoval slovy, že ho uvolní jen v případě, že se mu podaří přivést z Neapole Gonzala Higuaína. Lewandowski má v Allianz Areně platnou smlouvu do roku 2019, přesto však pro německý list Die Welt am Sonntag nahlodal mysl čtenářů.

„Profesionální to hráč má vždy těžké, když se musí k takovému tématu vyjadřovat. Slyšel jsem již mnoho spekulací a řečí, jak je pro tým důležitý, a příchodem nového kouče se vše změnilo a byl nakonec prodán za zajímavou nabídku. V Bayernu se cítím skvěle a chci tu odehrát co nejvíce zápasů, ale bohužel nemohu vyloučit, že bych mohl zamířit i jinam,“ prohlásil polský reprezentant.

„Od svých osmnácti let se mě vždy ptají, jestli nevyslyším volání ještě věhlasnějších klubů a já se už naučil proti této popularitě obrnit. Nesmím se tím rozptylovat, jinak by se to projevilo i na hřišti. Je to normální věc, která k fotbalu patří,“ dodává Lewandowski a zároveň dává najevo, že si není jistý, zda s ním bude počítat i nový kouč Carlo Ancelotti, který po konci tohoto ročníku Bunesligy nahradí Pepa Guardiolu.

Kvintet hvězd, ze kterých Barcelona udělala ještě lepší hráče