Aubameyang útočí na rekord Gerda Müllera. Kolik mu ještě chybí?

Šestadvacetiletý reprezentant Gabonu Pierre-Emerick Aubameyang je opěvován celým světem. Akvizice Borussie Dortmund se v novém ročníku Bundesligy pokouší pokořit rekord Gerda Müllera, který během jedné sezóny zaznamenal čtyřicet ligových tref.

Aubameyang útočí na rekord Gerda Müllera. Kolik mu ještě chybí?
Šest hráčů, kteří odešli z mezinárodní scény příliš brzy

Talentovaný útočník má po devatenácti odehraných zápasech na svém kontě již 20 branek. Poslední dva přesné zásahy si připsal v sobotním duelu s Ingolstadtem ve druhém poločase, když rozhodl o výhře domácích 2:0. Borussia si lebedí na druhém místě v Bundeslize s pohodlným náskokem na třetí Hertu Berlín, ale na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí také hodně.

Kouč Dortmundu Thomas Tuchel si pochvaluje služby šestadvacetiletého útočník a nerad slýchává řeči, že by mohl klub opustit. O jeho služby se podle předních evropských listů zajímají slavné velkokluby ze starého kontinentu, které se nebojí položit na stůj velmi tučné nabídky.

„Stále musím střelit ještě dvacet branek, ale jak to udělat. Je to strašně moc, ale ve fotbale člověk nikdy neví. Je pravdou, že pokud chci dosáhnout svého cíle, nesmím polevit a být trpělivý. Pro mě je důležité, aby mé branky byly prospěšné pro tým. Nechci upřednostňovat individuální rekordy,“ dodává bývalý hráč francouzského Saint-Etienne.

Kvintet hvězd, ze kterých Barcelona udělala ještě lepší hráče