Blanc Lavezziho nepustil. V létě tak nebude stát ani euro...

Francouzský zámožný gigant Paris Saint-Germain míří směle za dalším ligovým triufem, neboť má po půlce soutěže ohromný náskok jednadvaceti bodů před druhým Monakem. Kouč pařížského celku Laurent Blanc tento víkend utnul spekulace o odchodu argentinského křídla, kterému v létě pod Eiffelovkou končí smlouva. Vše spěje ke konci, že by měl klub opustit v létě zdarma.

Blanc Lavezziho nepustil. V létě tak nebude stát ani euro...
Šest hráčů, kteří odešli z mezinárodní scény příliš brzy

Třicetiletý Ezequiel Lavezzi byl během podzimu hojně spojován s italským Juventusem a anglickým Arsenalem. Původně se očekávalo, že současný zaměstnavatel bude chtít zkušeného hráče prodat již v lednu, aby utržil alespoň nějakou sumu, když mu na konci června končí smlouva. Lavezzi přišel do PSG v roce 2012 za 30 milionů eur a tuto sezónu již několikrát naznačil, že by se návratu do milované Itálie rozhodně nebránil.

„Média zaplavili zprávy, které přiživoval i samotný hráč, ale já mám v tomto případě jasno. Počítali jsme s ním od začátku do konce sezóny a na tom se nic nemění. Vše jsme mu řekli narovinu a nastínili mu situaci. Nemůže říct opak. Pokud chce někdo klub někdo opustit, musejí souhlasit obě strany a tohle není ten případ,“ prohlásil Blanc.

„Jeho kontrakt končí v červnu a k tomuto termínu se ubírá i naše strategie. Buď se rozhodne smlouvu prodloužit, nebo bude moci odejít zdarma. Věřím, že i sám hráč tento fakt chápe a nepokusí se své angažmá nějakým způsobem bojkotovat. Zatím je v našem kádru potřeba a na tom se nic nemění,“ dodává kouč PSG.

Kvintet hvězd, ze kterých Barcelona udělala ještě lepší hráče