Hloušek míří do Polska. Upsal se druhému celku Ekstraklasy

Český obránce Adam Hloušek opouští Bundesligu. Sedmadvacetiletý rodák z Turnova ukončil své angažmá ve Stuttgartu a upsal se polské Legii Varšava. Přestože ještě před pár dny sám hráč tvrdil, že chce v německé nejvyšší soutěži setrvat, nyní je již na cestě do polské metropole za 13,5 milionů korun.

Hloušek míří do Polska. Upsal se druhému celku Ekstraklasy
Největší zimní posila? Na Šurala zapomeňte!

Pro českého obránce nastává zcela nová situace, neboť se Stuttgartem bojoval o záchranu v Bundeslize. V polské Ekstraklase na tom bude zcela jinak, neboť Legia je zatím na druhé místě a pokusí se ještě zaútočit na vedoucí Piast Gliwice, který vede Radoslav Látal.

Samotný přestup potvrdil hráč pro iSport.cz, ale zatím neprozradil informace, neboť má být dotažen do zdárného konce ve čtvrtek odpoledne. Jeho příchod však naznačil na Twitteru i prezident polského celku Boguslaw Leśnodorski, který má ve zvyku nesdělovat celá jména, ale pouze iniciály. V tomto případě AH.

Před časem se mluvilo i o možnosti návratu do české nejvyšší soutěže, kde o služby zkušeného legionáře projevovala pražská Slavia, která v zimě hojně nakupovala. Tehdy však Hloušek mluvil o faktu, že Stuttgart opouštět nechce. U německého celku měl platnou smlouvu do roku 2018.

Jde o stovky milionů, liga může mít i zahraničního partnera...