Gebre Sellasie: Kadeřábkovi přeji úspěch, ale ne na náš úkor

Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie v aktuálním ročníku Bundesligy bojuje v dresu Werderu Brémy o udržení mezi německou elitou. Jeho zápasové vytížení je pravidelné, proto by mohl uvažovat i výletu na Euro ve Francii. Pro pětadvacetiletého pravého beka je však nyní prioritou jeho klub.

Gebre Sellasie: Kadeřábkovi přeji úspěch, ale ne na náš úkor
Šest hráčů, kteří odešli z mezinárodní scény příliš brzy

O víkendu změřil síly s Herthou Berlín, v jejichž řadách kraluje další český reprezentant Vladimír Darida. Ten si připsal parádní trefu, která však nakonec na výhru nestačila a oba celky se rozešly smírně 3:3. „Dokázali jsme již zvládnout zápasy, ve kterých jsme prohrávali i 0:4, takže nebyl důvod k panice. Navíc jsme věděli, že nejsme horší než Hertha. Remízu se třetím týmem Bundesligy bereme,“ prohlásil český obránce.

„Podzim se nám hrubě nepovedl, ale jsem rád, že hraju pravidelně. Doufám, že výsledkově půjdeme nahoru a v Bundeslize se udržíme. Stačí dva vydařené zápasy a jsme úplně jinde. Netrápíme se umístěním, jsme tam, kde jsme přezimovali, ale jsme v plusu, není to špatný začátek. Do konce sezóny ale zbývá ještě spousta zápasů,“ nastiňuje Gebre Sellasie atmosféru, jaká panuje v kabině Werderu Brémy.

„O Euru zatím nepřemýšlím. V hlavě mám Werder a co nejrychlejší postup tabulkou. Když se bude dařit mužstvu, bude se dařit i mně a šance dostat se na šampionát bude o to větší. Rozdíl v tabulce s Hoffenheimem, kde hraje Pavel Kadeřábek, nehraje zatím roli. Na to trenér Vrba určitě koukat nebude. Určitě Pavlovi přeji, aby se dostali výš, ale ne na náš úkor," dodává bývalý hráč Liberce.

Kvintet hvězd, ze kterých Barcelona udělala ještě lepší hráče