Lékaři mají jasno: Rosu na Euro nedoporučují, zabíral by místo

Epizoda okolo Tomáše Rosického je smutná. Arsenalu i české reprezentaci chyběl více než sedm měsíců a když se vrátil a za Kanonýry hrál dvacet minut, opět se zranil a kvůli stehennímu svalu by měl tentokrát stát další týdny.

Lékaři mají jasno: Rosu na Euro nedoporučují, zabíral by místo
Trápení Rosického pokračuje. Jak dlouho si opět nekopne?

Tuzemští lékaři se domnívají, že by to mohla být jeho "konečná" na vrcholové turnaji a Euro 2016 v jeho případě nedoporučují.

"Je to smutné, ale podle mě jeho kariéra na vrcholové úrovni skončila. Je skoro nepoužitelný, jeho návraty budou nanejvýš epizodní. Je prostě křehký, což jsem říkal už před mnoha lety a jediný, kdo to nechtěl slyšet, byl Tomášův manažer Pavel Paska. Ale bohužel se to od té doby jenom potvrzuje. Na Euro nepatří, hodně bych to zvažoval. V nominaci zabere místo někomu zdravému. Nevydrží zátěž. Je to smutné, protože takového hráče tu mít dlouho nebudeme," posteskl si serveru iSport.cz renomovaný chirurg Josef Maurer, jenž byl v minulosti zaměstnán v Edenu.

Podobně na situaci "Rosy" nahlíží také další odborník Jaroslav Husták. "To je zkrátka moc. Na původní úroveň se v podstatě vrátit nelze. V těle se vždy najde slabé místo, které povolí. Nejde o samotné koleno, s tím už třeba žádný problém mít nebude, nalepují se však další souvislosti. Je příliš optimistické, že Tomáš naplno zvládne v plné zátěži rok, aniž by se zranil. Ze srdce bych mu přál opak," zakončil lékař v interiew pro Deník Sport.