Ronaldo chválil práci Zidana. Jaké borce vyzdvihl sám trenér?

Oblíbený soupeř Cristiana Ronalda? Nepochybně Espanyol Barcelona, jehož konto zatížil za posledních devět měsíců ve třech zápasech hned jedenáctkrát! V neděli pomohl Portugalec k jasné výhře 6:0 hattrickem, jichž už během své profesionální kariéry nastřádal devětatřicet.

Ronaldo chválil práci Zidana. Jaké borce vyzdvihl sám trenér?
Čtveřice, která v této sezóně oživila svou kariéru

Bílý balet vstřelil pod Zidanem ve čtyřech ligových soubojích 17 branek. Inkasoval pak pouze dvakrát. "Potřebovali jsme tvrději trénovat. Přípravé období před sezonou s tolika výlety po celém světě nebylo dobré. Zizou přišel s novými nápady a my se zlepšujeme. Mužstvo pod jeho vedením funguje velmi dobře. Zatím odvádí fenomenální práci," chválil mistra světa i Evropy z let 1998 a 2000 Ronaldo, jehož slova přinesl server sme.sk.

Trojnásobný držitel Zlatého míče se po nedělním představení gólově dotáhl na vedoucího muže střelecké tabulky La Ligy Luise Suáreze. Oba mají na kontě 19 tref. "Pokud jde o kondici, aktuálně se cítím připraven lépe než v minulých měsících. Z hattricku mám radost, ale ještě větší radost mám z naší formy a předvedené hry. Musíme v tom pokračovat a nesmíme myslet na Barcelonu a Atlético. Oběma soupeřům se momentálně daří, ale ještě nic není rozhodnuté. Uvidíme, jak dopadnou naše vzájemné duely," pokračovala bývalá hvězda Sportingu Lisabon či Manchesteru United, jehož vyjádření zveřejnil server sme.sk.

Samotný Zidane byl rád, že jeho celek opět střelecky zazářil. "Jsem mile překvapen. V takových zápasech není lehké dát pět nebo šest branek. Jsem spokojený s výkonem celého mužsta. Nyní zaostáváme za prvním místem o čtyři body, brzy to může být o sedm. La Liga ale ještě určitě neskončila. Dohnat Barcu bude těžké, ale nikoliv nereálné. V Seville jsme s Betisem přišli o dva body, další ztráty už si dovolit nemůžeme," upozornil na stránkách sme.sk nástupce Rafaela Beníteze.

Konkrétně pak kouč pochválil dva borce. Jeden z nich nastoupil díky tomu, že Realu chyběl Gareth Bale. Šlo o kolumbijskou hvězdu Jamese Rodrígueze. "James odehrál vydařený zápas. Velmi dobře pracuje. S jeho výkonem jsem spokojený a to nejen ve chvílích, kdy má na noze míč. Líbil se mi i Karim Benzema Všichni už vědí, co s balonem dokáže. Cenné jsou ale i jeho další vlastnosti. Běhá a odvádí velký kus defenzivní práce," zakončil na server sme.sk podřízený prezidenta Florentina Péreze.