Hotovo! Guardiola povede City. Pellegrini to plně respektuje

Tajenka příštího působiště Josepa Guardioly byla po mnoha a mnoha měsících spekulací konečně rozlousknuta a to podle očekávání.

Hotovo! Guardiola povede City. Pellegrini to plně respektuje
Mancini ukázal fans prostředník, Mihajlovič si roztrhl kalhoty

Sám pětačtyřicetiletý stratég první únorový den roku 2016 prohlásil, že podepíše smlouvu s manchesterskými Citizens, s tím, že se mužstvu z Etihad Stadium zaváže kontraktem na tři sezony.

"Manchester City může potvrdit, že jsme v minulých týdnech zahájili a finalizovali podmínky kontraktu s Pepem Guardiolou, který přichází do MCFC jako hlavní kouč od sezóny 2016/17. Smlouva je na tři roky. A je výsledkem obnovení rozhovorů z roku 2012," uvedlo webem sport.cz citované vedení klubu z modré strany Manchesteru.

Guardiola se na severu Anglie stane nejlépe placeným trenérem planety s ročním příjmem 25 milionů eur, což je v přepočtu 676 milionů korun.

Guardiola tak "vyžene" z Manchesteru chilského odborníka Manuela Pellegriniho, jenž nikdy s City neskončil v Premier League hůře než druhý. "Manuel, který plně podporuje rozhodnutí klubu, zůstává zaměřený na dosažení cílů pro probíhající sezónu," zakončili představitelé Citizens, jejichž názor zveřejnil sport.cz.

"Doufám, že Pellegrini veděl o změně od začátku jednání. Je to velmi neuctivé pro obě strany," pronesl na své osobní sociální síti Gary Lineker.