Hubník: Sparťanský titul byl poloviční, ten moc neberu

To, kvůli čemuž se Roman Hubník ocitl na hostování na hanáckém Andrově stadionu, byl jeho syn Patrik. Nyní už se ovšem opět pere na maltském soustředí o základ Viktorie, jíž patří.

Hubník: Sparťanský titul byl poloviční, ten moc neberu
Hloušek míří do Polska. Upsal se druhému celku Ekstraklasy

"Když jsem odcházel, fotbal šel trochu stranou, ale postupem času jsem se do plzeňské kabiny v duchu vracel. Chyběla mi," přiznal na stránkách idnes.cz jednatřicetiletý rodák z Halenkova.

Do Doosan arény se vracetl velmi rád. "Utřídil jsem si myšlenky a pochopil, že chci hrát fotbal na co nejvyšší úrovni. O malého se dál budu starat. Víte, jak jsem se nikdy netěšil na zimní přípravu, tak tentokrát jsem se nemohl dočkat. Tahle banda je pořád stejná, takže to vypadá, jako bych v ní chyběl jen čtrnáct dní, ne čtyři měsíce," pokračoval nynější svěřenec Karla Krejčího.

Ambice má pořád, rád by totiž rozšířil svou sbírku domácích titulů ze dvou na tři. Jeden má se Spartou, druhý s Plzní. "Já se vrátil, protože bych ještě nějaký titul rád získal. Sparťanský byl poloviční, ten moc neberu. Odcházel jsem do Herthy Berlín po druhém jarním kole a nezažil ten pocit, když zvedáte pohár nad hlavu," doplnil bývalý bek Herthy Berlín, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Pokud jde o konkurenci, Václav Procházka již v mužstvu není. Hubníka však budou chtít posadit mladší střední obránci Hejda a Baránek. "Tady je konkurence na každém místě, nejen na stoperu. Jsme tři na dvě místa, jsme vyrovnaní a záleží na trenérovi, koho vybere. Chci trenérovi zamotat hlavu, abych se do sestavy dostal, ale pokud to nevyjde, budu makat dát. Já jsem rád, že jsem zdravý a v přípravě jsem odtrénoval všechno. Jestli začnu na lavici nebo v základu, to neřeším. Jsem připravený na cokoli," zakončil v interview pro idnes.cz někdejší český reprezentant.