Hotovo, Skalák přestoupil z Mladé Boleslavi do Anglie

Velkého kariérního postupu se dočkal člen Mladé Boleslavi Jiří Skalák, který po chvilkovém rozmýšlení mezi Brightonem a QPR zvolil prvně jmenovaného.

Hotovo, Skalák přestoupil z Mladé Boleslavi do Anglie
Skonči, vyzývají fandové Rosického. Zastoupí ho na ME Darida?

Další český legionář na půdě Albionu je na světě. Jiří Skalák se ve čtyřiadvaceti letech stal posilou druholigového Brighton and Hove, což potvrdil jak web mladoboleslavského klubu, tak agent hráče: „Je to pro Jirku velká šance a výzva prosadit se v anglickém fotbale. Brighton je špičkově vedený klub, který má našlápnuto mezi anglickou elitu a to nejen kvůli aktuálnímu pořadí v soutěži. Zázemí klubu a jeho kroky ho předurčují k tomu, aby se jednalo o úspěšný tým příštích let. I proto je správná chvíle na přestup pro hráče právě nyní. Jsem rád, že se nám podařilo pro Mladou Boleslav vyjednat zajímavou transferovou částku, mnoho takových přestupů z Česka se nedělá. Jsem zároveň rád, že pan Dufek dodržel slovo a klub Jirkovi transfer umožnil," lze dočíst na oficiálním webu Mladé Boleslavi slova hráčova agenta Viktora Koláře.

K odchodu Jiřího Skaláka měl co říct také prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek: „Děkujeme Jirkovi Skalákovi za skvělou práci, kterou v Mladé Boleslavi odvedl. Agentura Sport Invest přes svou pobočku v Londýně znovu ukázala svou manažerskou extratřídu. Přestože je Brighton klub z druhé anglické ligy, je současný Skalákův přestup nadstandardní transferovou záležitostí."

Skalák působí v Mladé Boleslavi od roku 2014, kdy přišel po ročním angažmá ve Zbrojovce Brno jako zkušený útočník odchovaný pražskou Spartou. Jeho kvality ocenil i Pavel Vrba, když je přizval do národní reprezentace, za kterou odkopal pět zápasů.