Trojice nejhorších přestupů desetiletí

V rámci Premier League dochází k posledním přestupům, v ostatních koutech světa je ale přestupovému období konec. Moc zajímavých přestupů se neudálo, minulost na tom byla určitě lépe. Jenže, čím více přestupů, tím i více nezdarů, jako u těchto třech případů, jejichž efektivita byla opravdu nulová...

Trojice nejhorších přestupů desetiletí
Ronaldo chválil práci Zidana. Jaké borce vyzdvihl sám trenér?

Bébé

Psal se rok 2010 a do Manchesteru United přišel za 7,4 milionů liber teprve dvacetiletý, zcela neznámý mladík Bébé.

Dodnes je považován za největší přešlap sira Alexe Fergusona, ale kdo ví, co za jeho přestupem stálo. United totiž posílil z Guimaraese, ve kterém si ani jednou nekopl, protože v něm byl jen pár dní poté, co jej z Estrely Amadory, kde odehrál jednu sezónu, nechtěl přijmout žádný klub.

Agent jej nabízel dokonce PSV Eindhoven, nizozemský celek, který se ostatně nových talentů nebojí, o hráče ani nezavadil.

Bébé strávil v Manchesteru čtyři roky, během kterých byl na třech hostováních a celkově se tak na hřiště v dresu slavného anglického celku podíval jen sedmkrát.

[break]
Keirrison

Můžete být poměrně rychle hvězdou, která má našlápnuto na cestu oslnivou kariérou, ale stejně tak můžete být rychle psancem a bez práce. Jako třeba v případě brazilského útočníka Keirrisona, který v pouhých jednadvaceti letech podepsal kontrakt v Barceloně.

Za tu ale vůbec nikdy nenastoupil a po čtyřech "hostovačkách" se rozhodl hostovat zpět ve svém rodném Coritibu, ve kterém ale letos skončil a v sedmadvaceti letech je bez práce. Nedávno chtěl podepsat v Thajsku u místního celku Buriram United, z dohody ale nakonec sešlo.
[break]
Marko Marin

Velký talent z produkce Werderu Brémy se pořádně spálil, když v čtyřiadvaceti letech přestoupil do Chelsea. Vůně velkých peněz a slávy se totiž vůbec nevyplatila.

Marin se předvedl v první sezóně šestkrát a následně jeho kvalita klesla až na úroveň Turecka. Právě do turecké ligy přišel po hostování v Seville, Fiorentině a Anderlechtu.

Momentálně obléká dres Antalyaspor a dává zcela zapomenout na své výkony v dresu národní reprezentace v letech 2008-2010.