Pokračovat mimo Plzeň by prý pořád mohlo i 5 zkušených hráčů

Když přestupoval Václav Procházka z Viktorie Plzeň do tureckého Osmanlisporu, transfer zprostředkoval hráčský agent Pavel Zíka, jenž má ve Štruncových sadech i další kontakty - zastupuje totiž i Davida Limberského, Milana Petrželu, Daniela Koláře, Václava Pilaře či Františka Rajtorala.

Pokračovat mimo Plzeň by prý pořád mohlo i 5 zkušených hráčů
Hotovo, Skalák přestoupil z Mladé Boleslavi do Anglie

Skoro by se mohlo zdát, že se soustředí pouze na západočeskou Doosan arénu. "Není to tak, že bych byl jednostranně zaměřený tímhle směrem. Jsou to hráči, kteří už prošli Sport Investem, když jsem v něm byl. Všichni mají svůj věk, ale myslím, že i potenciál přestoupit, pokračovat mimo Plzeň. Tahle skupina je zajímavá. Není přitom potřeba uzavírat za každou cenu smlouvu písemně, s některými mám gentlemanskou dohodu. Překvapilo mě, že třeba reprezentanti jako Franta Rajtoral či Venca Procházka nemají registrovanou smlouvu, buď jim skončila, nebyli pro agenty perspektivní, nebo s nimi sami byli nespokojení a už je nechtěli. Sám sobě jsem si i chtěl dokázat, že takové hráče umím zobchodovat, třeba i do zahraničí. Vedle kvalitních hotových hráčů pak nabíráme mladé. Třeba Davida Beňa ze Slavie, jednoho z největších českých talentů. Taková klasickáosmička, něco jako Kroos nebo Busquets," ozřejmil v interview pro iSport.cz manažer Zíka.

Plzeňští hráči se ovšem dosud až na Vladimíra Daridu v zahraničí neprosadili. "Musíme vycházet z toho, jakou kvalitu česká liga nabízí. Dnes prostě nenabízíme hráče do Premier League nebo bundesligy, o španělské Primera División ani nemluvím, ale třeba do Turecka nebo Polska. Musíte hledat nové trhy a třeba Polsko atraktivní je. Šel tam Zdeněk Ondrášek, bavili jsme se o Tomáši Wágnerovi. Přestupová částka je taková, že ji na českém trhu asi nikdo nezaplatí, stejně jako Tomášovy podmínky. Pro Milana Petrželu jsem pak měl Dinamo Tbilisi, dvouletý kontrakt, ale domluvili jsme se s Plzní, že to ještě necháme. Vaškovi Procházkovi bude dvaatřicet, šel do Osmanlisporu, má smlouvu dva a půl roku s opcí na další rok, finanční podmínky jsou na úrovni lepší poloviny bundesligy. To samé se může týkat Franty Rajtorala. Pro něho jsem měl vedle Turecka i krásné angažmá v Dánsku. Pro hráče, kterému bude třicet, jsem měl smlouvu na tři a půl roku. Plzeň ale chce stabilizovat tým a bojovat o titul," pokračoval na server isport.blesk.cz ostřílený Zíka, do jehož portfolia ve své době spadali i Čech, Rozehnal, Sionko, Jarošík, Štajner, Šimák, Matějovský, Suchý, Dočkal či Kadeřábek.

Zíka dokonce nastínil možnost letního přestupu Davida Limberského, který už je v pokročilém fotbalovém věku a v zahraničí již dříve působil. "Je to volná spolupráce, na přátelské bázi. Kdyby něco potřeboval, vyjdeme mu rádi vstříc. V Plzni je to lídr, jeden z nejlepších levých beků v Evropě, což dokazuje i v reprezentaci. asi se mu nejlíp kope doma a všichni to tak cítí. Ale je to výborný fotbalista. Nabízeli jsme ho špičkovému klubu ze silné trojky v Turecku, kde se dostal do úzkého finále tří hráčů. Plzeň by ho teď ale stejně nepustila. Říkal jsem mu: Davide, uvidíme, jak se ti bude dařit na mistrovství Evrpy, bude ti tenhle rok třiatřicet, ale nikde není psáno, že tě ještě nečeká velké angažmá. Když vezmu Anglii nebo Itálii, tam věk nehraje velkou roli, rozhoduje kvalita. Takže to směrujeme k Euru," uzavřel místopředseda představenstva Global Sports Agency, jehož slova publikovaly stránky Deníku Sport.