Ve Varšavě prý udělají vše, aby se Hloušek dostal na Euro...

Sedmadvacetiletý Adam Hloušek už je několik dní zaměstnancem polského velkoklubu Legie Varšava, která se v jarních bojích pokusí sesadit Látalův Piast Gliwice z první příčky tamní Ekstraklasy.

Ve Varšavě prý udělají vše, aby se Hloušek dostal na Euro...
Petržela mohl do Gruzie, Rajtoral do Dánska. Co Limberský?

Ačkoliv dlouho hlásil, že chce setrvat ve VfB Stuttgart, nakonec se jeho transfer přeci jen realizoval. "Ještě před svátky jsem si myslel, že v lednové přípravě zamakám o lepší pozici. Jenže pak jsem dostal zprávu od šéfa Stuttgartu, že se mnou nepočítá, že by pro mě bylo lepší, kdybych si našel nový klub. Už v létě jsem to měl těžké, tehdejší trenér Zorniger mi říkal, že přivedou nové hráče, že to chtějí překopat. Navzdory tomu jsem se probojoval do sestavy, byť jako stoper. Smůla byla, že na začátku sezony se prohrávalo, tak se muselo logicky něco změnit. Přišel nový stoper a já z toho vypadl," ozřejmil v interview pro idnes.cz bývalý hráč Norimberku, Slavie či Jablonce.

Odchod do Polska nebere jako vysvobození, nýbrž jako novou šanci. "Nemám nic proti Stuttgartu, ve fotbale se prostě stává, že nehrajete. Pak záleží jen na vás, jakou cestou se uberete. Já teď cítím novou šanci. Líbilo se mi to od první chvíle. Nejdřív bylo ve hře hostování, ale já upřednostňoval přestup. Dopadlo to, jak jsem si přál. Po sportovní stránce se kouknu do jiných příček tabulky. Ve Stuttgartu jsme hráli o padáka, teď mám možnost bojovat o evropské poháry, o polský titul, o Polský pohár. Jako nebe a dudy. Zase bych mohl mít z fotbalu radost," pokračoval na stránkách idnes.cz člen širšího kádru českého národního mužstva, jenž se v polské metropoli upsal na tři a půl roku do 30. června 2019.

Díky důvěře začal cítit právě i na návrat do reprezentace, kterou za několik měsíců čeká mistrovství Evropy ve Francii. "Ve chvíli, kdy se nabídka z Varšavy rýsovala, jsem to v hlavě neměl. Ale sportovní ředitel Legie mi hned při prvním setkání řekl, že udělají všechno, abych se mohl dostat na mistrovství Evropy. To byl další impulz. Komunikace s klubovými lidmi je tak úžasná, až jsem z toho vykulený," zakončil defenzivní univerzál Hloušek, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.