Pět nejlepších střelců anglické ligy prvním měsíci roku 2016

Rok 2016 sotva teprve začal, a už máme za sebou měsíc leden. Přestupové období příliš radosti nerozdalo, česká liga má pauzu, ostatně jako mnoho dalších evropských lig a požitek ze hry tak šlo nasát alespoň z pěti nejlepších lig. Která pětice střelců byla v rámci Premier League nejlepší?

Pět nejlepších střelců anglické ligy prvním měsíci roku 2016
Sergio Agüero

Sergio Agüero jakožto úřadující král střelců v Premier League letos překvapivě sídlí až na šestém místě, když má na kontě jen dvanáct branek.

Velkou měrou za to může zranění, které jej vyřadilo ze sedmi ligových zápasů. V Premier League tak odehrál jen 16 her.

Z posledních čtyř zápasů, které se všechny hrály v lednu, skóroval pětkrát a dostává se znovu do formy.
[break]
Jermain Defoe
Pojem anglického fotbalu a bývalá legenda Tottenhamu Jermaine Defoe i v třiatřiceti letech ukazuje, že na Premier League má. V dresu Sunderlandu se mu totiž daří.

I když jsou Černé kočky až předposlední a bojují o holý život v první lize, Defoe si hraje své a má na kontě z 19 ligových zápasů 9 branek.

Dařit se mu začalo hlavně po novém roce, trefil se stejně jako Agűero pětkrát.
[break]
Wayne Rooney
Legenda Manchesteru United a kolega Defoa z útoku národní reprezentace Wayne Rooney dává zapomenout na nepovedený podzim, ve kterém skóroval jen dvakrát.

Už se začalo bát, že historicky nejlepší střelec Albionu zapomněl skórovat, v lednu ale ukázal, že tomu tak není. Ze čtyř zápasů se trefil čtyřikrát.
[break]
Roberto Firmino
Firmino přišel do Liverpoolu v létě jako cenná posila z Hoffenheimu, který z brazilského záložníka udělal kvalitního fotbalistu.

Jenže start se Firminovi nevyvedl a pro Liverpool to vypadalo, že opět šláp při nákupu vedle. Jenže spolupráce Firmina s Kloppem funguje na jedničku a v lednu to Roberto potvrdil.

Proti Arsenalu a Norwichi vsítil po dvou brankách a patří mezi nejlepší střelec PL v měsíci lednu.
[break]
Enner Valencia
Ekvádorský reprezentační útočník Enner Valencia už loni dokázal, že Kladivářům bude hodně prospěšný.

Jenže v létě se zranil a chyběl až do října. Proto v této sezóně odehrál celkově jen dvanáct zápasů, z čehož v lize rovných deset.

Na kontě má vstřelené čtyři branky, přičemž všechny je nasázel teď v lednu.