Zavařil Nizozemsku proti Česku na ME 2004, nyní ukončil kariéru

Přestupové období je za námi a pro mnohé začal nový život v novém klubu. Pár se jich ale od fotbalu rozhodlo dát ruce pryč a ukončili kariéru. Jako nizozemská hvězda John Heitinga.

Zavařil Nizozemsku proti Česku na ME 2004, nyní ukončil kariéru
Pamatujete na rok 2004, kdy česká reprezentace získala bronzovou medaili na evropském šampionátu? Tak si jistojistě pamatujete na legendární zápas mezi Nizozemskem a Českem, který naše reprezentace i přes nepříznivý výsledek 0:2 otočila ve svůj prospěch.

Jedním z faktorů, proč tomu tak bylo, bylo i vyloučení Johnyho Heitingy, tehdy mladičkého, teprve jednadvacetiletého stopera Ajaxu. Ten v 75. minutě za stavu 2:2 vyfasoval druhou žlutou a pakoval se ze hřiště. O třináct minut později dokonal úžasný obrat Vláďa Šmicer.

Je tomu již více než jedenáct let, takže Johny Heitinga má nyní dvaatřicet, což je ještě věk, kdy máte vidinu dvou, tří sezon před sebou. Bývalý hráč Atlétika či Evertonu se ale rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

Sedmaosmdesáti násobný reprezentant Nizozemska ukončil kariéru v Ajaxu, svém rodném celku, kde v roce 2001 započal profesionální kariéru. Vrátil se v létě po chvilkovém angažmá v Herthě Berlín.

Pět nejlepších střelců PL v měsíci lednu