Pět kroků, které by mohla přinést Guardiolova éra v City

Pep Guardiola podepsal Manchesteru City, to už je definitivní. Co se změní příchodem slovutného kouče? A kteří hráči skončí v létě na Etihaed Stadium? Mluví se i o tom nejslavnějším…Co všechno přinese jeho éra v City? Tady je pět očekávaných kroků.

Pět kroků, které by mohla přinést Guardiolova éra v City
1. Posun v kvalitě hry

Guardiola bude třetím koučem v nové „šejkovské“ éře Manchesteru City. Začal ji Roberto Mancini a převzal Manuel Pellegrini. Mancini stavěl hru jako správný Ital na defenzivě, Chilan Pellegrini jeho roli převzal, zabudoval do týmu tvořivé hráče typu Silvy a De Bruyneho. Od Pepa se čeká další posun vpřed, možné ne úplná tiki-taka, s tou by na Ostrovech asi zcela neuspěl, ale další nárůst pohlednosti hry asi ano. Splní to?

[break]
2. Vzestup akademie

Guardiola si vždy zakládá na tom, že bere hráče z vlastní líhně. La Masia, to byla Pepova výstavní skříň v Barceloně. Klubová akademie nyní funguje velmi dobře i v City a je velký předpoklad, že Guardiola se o ni bude chtít opírat. Když ne hned v prvním roce, tak později určitě, je to styl jeho práce.

[break]
3. Kdo z City odejde

Na „paškále“ bude jako první jedno jméno: Yaya Touré. Odešel z Barcelony v době, kdy Pep nastoupil do role hlavního kouče a preferoval na jeho post Busquetse. Yaya zamířil do City. Kraloval zde, před dvěma lety dal 24 gólů. Jenže v květnu mu bude 33 let a perspektiva žádná. A to Guardiolovi vždycky vadilo…

[break]
4. Koho si Pep přivede?

Peníze zajisté nebudou problémem. Na koho si Pep ukáže, toho pravděpodobně bude mít. V létě bude mít dost času k tomu, aby si přestavěl tým k obrazu svému. Problém bude v tomto: Guardiola si bude muset zvyknout na Premier League a hráči si budou muset zvyknout na Guardiolu. Z toho vyplývá, že ideálními posilami by byli hráči, kteří Pepa znají z bývalých působišť. Nabízí se Robert Lewandowski pro útok a taky jedno jméno, které už v lednu „teoreticky“ padlo: Lionel Mesi. Uf, to by bylo terno.

[break]
5. Touha po Lize mistrů
Manchester United, Liverpool, Chelsea, to jsou tři anglické kluby, které v tomto století získaly titul v Lize mistrů. City mezi nimi chybí. Tým z Etihaed Stadium se dostal vždy jen mezi 16 nejlepších a tam ztroskotal v obou případech na Barceloně, předchozím Guardiolově působišti. Pep je „specialistou“ na Ligu mistrů, vždyť s Barcelonou ji vyhrál dvakrát. Tento úkol si jistě vytyčí i v City, nebo jinak: bude mu vytyčen.

Pět nejlepších střelců PL v měsíci lednu