Vydra: přes FA Cup na francouzské Euro?

Je možné, že česká reprezentace bude mít na EURO ve Francii dva útočníky v základu ze zahraničních lig? Proč ne? Necidovi to pálí v Turecku a Matěj Vydra si zase podmanil nejstarší soutěž na světě – FA Cup, nebo-li Anglický pohár.

Vydra: přes FA Cup na francouzské Euro?
Za leden dal v této soutěži už šest gólů, to nezvládl žádný renomovaný střelec typu Rooenyho či Sáncheze. „Snad mi too vydrží i do ligy a prokážu svoje kvality i tam,“ řekl zimní kanonýr a jeho slova citoval server sport.idnes.cz.

Vydra neprožíval zrovna ideální období. Jeho Reading je ve druhé anglické lize až na patnáctém místě, na šestou pozici, zajišťující kvalifikaci o Premier League, ztrácí dvanáct bodů. Svého svěřence se ale zastáva kouč McDermott: „Když neproměňoval šance, říkal jsem mu: Neboj, jsi střelec. Hraj s úsměvem a pokud zahodíš šanci, koho to zajímá? To není problém. Jen pokračuj v tom, co děláš. Tvrdě pracuj a v každém zápase hraj nadoraz,“ líčil McDermott po utkání s Huddersfieldem, v němž Vydra dal tři góly.

Reading se nevzdává v boji o vyšší příčky a Vydra zase může –zatím spíše teoreticky – živit naději na to, že by byl nominován na EURO. Dobrých a produktivních útočníků není nikdy dost.

Fanoušci Blues sepsali petici! Co žádají?