Neymar stojí před soudem: kolik stál jeho přestup?

Velký nátřesk, jaký snad ani nepamatují, panoval v těchto dnech v Justičním paláci v Barceloně. Před soudem tam stanul místní fotbalista Neymar. Španělská justice sportovce vyšetřuje kvůli korupci a podvodům, které se údajně staly při přestupu hráče z brazilského klubu FC Santos do Barcelony.

Neymar stojí před soudem: kolik stál jeho přestup?
Podrobně o tom v Česku informovala rozhlasová stanice Radiožurnál prostřednictvím své španělské zpravodajky Lubici Zlochové. Co všechno v éteru zaznělo?

Už krátce po příchodu Neymara do Barcelony se mluvilo o tom, že cena, kterou katalánský klub za brazilskou hvězdu zaplatil, je vyšší, než vedení Barcy přiznalo. Jeden z fanoušků klubu podal trestní oznámení. Tvrdil, že klub zaplatil 83 milionů eur, ne necelých 60, jak se „oficiálně“ uvádělo.

K žalobě se přidala i skupina brazilských investorů, která měla mít z přestupu podíl. Tvrdila, že byla poškozena. Začalo tak vyšetřování bývalého šéfa Barcelony Sandra Rosella i současného Josepa Bartolomeua.

Sám Neymar sice minulý rok žádal o zastavení vyšetřování, ale soud to zamítl. Rozhodl, že je předpoklad nezákonného jednání více osob. Má jít o podvod a daňové úniky. Vypovídal hodinu a půl, poté bez komntáře pro tisk odjel.

Už včera vypovídali Sandro Rossell i Josep Maria Bartolomeu. Oba tvrdili, že přestup byl v pořádku a transparentní.

Předvoláni jsou i Neymarovi rodiče. Ale je možné, že soud splní jejich přání, aby vypovídali v Brazílii před výslechovou komisí. Jak to vše dopadne?

Synot liga začíná v chaosu. Povede ji Sparťan, nebo Plzeňák?