Skalák je překvapen z krás města, ale také z tvrdých klubových procedur

Jiří Skalák je již několik hodin hráčem anglického druholigového celku Brighton and Hove a takový přestup nemohou média nechat chladným. Jaké má český reprezentant po přestupu do nového kraje poznatky?

Skalák je překvapen z krás města, ale také z tvrdých klubových procedur
Že je rozdíl mezi českou první ligou a anglickou druhou ligou opravdu markantní, je známo a nemusíme se o tomto faktu vůbec dohadovat. Rozdíl v kvalitě totiž udává i tvrdý anglický řád, o kterém se teď Jiří Skalák přesvědčuje na vlastní kůži:

"Každý den se dává moč. Jakmile lékaři zjistí nějaký problém, hned se to řeší, dostáváte různé nápoje atd. Pak se musí dělat různé cviky, výskoky, kontrolují se třísla a kolena. U nás jsem něco podobného zažil asi jen při fyzických testech před začátkem přípravy. Z Boleslavi znám váhu, na tu jsme museli denně," líčil samotný Skalák v rozhovoru pro idnes.cz, jaké mají denní povinnosti hráči anglických celků.

"Když tady přijdete na trénink, každý vyplní, jak spal, kolik hodin spal, jestli měl nějaké problémy, jestli ho něco bolí. Hned se všechno konzultuje," pokračoval.

"Z letiště Gatwick jsme jeli třicet minut. Když jsme dorazili, byl jsem překvapený, jak je město hezké. Zatím bydlím v hotelu v centru u moře. Nádhera. V létě to tady je prý neskutečné," rozplýval se z krás pobřežního města.

Pět nejlepších střelců PL v měsíci lednu